Apple

iPhone X Seri Üretime Henüz Geçemedi

İlk iPhone’un tanıtımının 10. yılına özel üretilen iPhone X’un sorunları bitmek tükenmek bilmiyor. Apple’ın ilk OLED ekranlı telefonu ciddi tedarik sorunları yaşıyor. 15 Eylül’de ön siparişe açılan ve yakında satışa çıkacak olan iPhone 8 ailesinin aksine, amiral gemisi 3 Kasım’da raflarda yerini alabilecek. Ancak bu tarihe bile yetişmeyebilir.

Uzun süredir tedarik sorunlarıyla boğuşan Apple’ın başı dertten ayrılmış gibi durmuyor. iPhone X hala üretim bandına giremedi!

Tedarik sorunları nedeniyle geç gelecek olan telefonun ön sipariş tarihi 27 Ekim, satış tarihi 3 Kasım olarak açıklanmıştı. Buna karşın iddialara göre telefon hala üretime giremedi. Söylentilere göre üretim ancak ekim ayında başlayacak ve devam edecek. Şayet raporlar doğruysa 3 Kasım’da dahi sınırlı stokla karşımıza çıkabilir veya ertelenebilir.

İlgili Yazı:  iPhone 8/Plus/X Özellikleri

Bunların yanında iPhone 8 satışlarının kötü gitmesi şirketi endişelendiriyor. Çin’den gelen raporlara göre geçen yıla göre oldukça düşük sayıda ön sipariş alan seri, yerini X’a bırakmak istiyor. İnsanlar iPhone X’u görmeden karar vermek istemiyorlar. Tüm bunlar rakiplerin işine geliyor. Özellikle erkenden tanıtımını yapan Samsung, geç gelen rakibine karşı ciddi bir avantaj elde etmiş durumda.

Editör Hakkında

Tekno Hocası

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın