Menu

Turkcell Rehberi Saklama ve Silinen Rehberi Geri Yükleme

7 sene ago 5

Turkcell yedekleme, Türkcell rehber yedekleme, Turkcell yedek rehber, Turkcell rehberim, Turkcell rehber, Turkcell rehber geri yükleme, Turkcell yedeklediğim numaralar, Turkcell yedek rehber geri yükleme gibi başlıklar aşağıda incelenecektir.

Turkcell Rehberi Saklama

Telefonu bozulanların, format atarken tüm rehberi silinenlerin, yanlışlıkla da olsa rehberini silmeyi becerebilenlerin olduğu bir gerçek. Bunun ben birkaç kere faydasını gördüm. Gereksiz insanların kimler olduğunu düşünmeden tümünün silinmesi işime gelmişti. Yakın hissettiklerime durumu izah edip yeniden almıştım 🙂 Ama kimileri var ki bu durumda oldukça sıkıntı yaşar. Özellikle numarasını zorla alanlar için. Bir daha o numarayı aslan alamam düşüncesindekiler için bu konuyu açma ihtiyacı hissettik.

Turkcell Silinen Rehberi Geri Yükleme

Öncelikle silinen rehberi daha önce bir yere bağlamadıysanız sıkıntı büyük. Çünkü telefonlar artık o kadar gelişmedi. Yani bilgisayarda silinen dosyaları geri getirmek biraz pratik olsa da (ara belleğin varlığını düşünerek), telefonlarda bu pek mümkün olmuyor. Yani silinen rehber bir yere bağlanmadıysa geri getirme olanacağınız yok. Bunun gibi şikayetleri göz önünde bulunduran Turkcell rehber silindi sorununa önceden bir çözüm üretmiş durumda. Göndereceğiniz mesajla rehberiniz yedeklenmiş oluyor ve silindiği takdirde geri yükleme yapma olanağına sahip oluyorsunuz.

Turkcell Telefon Yedekleme adını verdiği servis için adımlar şu şekilde;

 • Turkcell yedekleme uygulamasını indirmek için YEDEK yazıp 2222’ye kısa mesaj göndererek gelen wappush ve bilgilendirme mesajındaki linke tıklayarak uygulamayı kurabilirsiniz.
 • Turkcell Telefon Uygulama’sını yükledikten sonra SIFRE yazıp 2222’ye göndereceksiniz.
 • Gelen şifreyle uygulamaya girin. Karşınıza ‘YEDEKLE’, ‘AYARLAR’ ve ‘YÜKLE’ seçenekleri çıkar.
 • Yedeklemek için ‘YEDEKLE’yi tıklayın. Silinmeden önce eğer yedekleme yaptıysanız ‘GERİ YÜKLE’yi tıklamanız yeterlidir.

Turkcell Yedekleme Kullanımında Lifebox

Turkcell’in son uygulamalarından biri olan Lifebox ile telefonunuzdan otomatik olarak yükleme yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda verdiğimiz linklerden lifebox’ı indirip üyeliğinizi açarak yedekleme yapın.

[appbox id665036334 appstore ] [appbox tr.com.turkcell.akillidepo googleplay ]

5 Comments

5 Comments

 1. Aytac dedi ki:

  Türkcell’de yedeklediğim numaraları başka bir oparatöre geçince Nasıl göre bilirim

 2. Muslum dedi ki:

  Samsung es 3 mini fabrika ayarlarına girdim ve rehber silindi no lari nasıl geri yükleme bilirim bir yedekleme yok

  1. Tekno Hocası dedi ki:

   Eğer Gmail hesabınızla giriş yaptıysanız aynı hesabı girerek ve konudaki işlemleri takip ederek rehberinizi geri getirebilirsiniz.

 3. sılımnen tlf rehperımın gerı yuklenmesını rıca edıyorum

 4. Nuri dedi ki:

  Rehberımın gerı yuklenmesını istıyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir