KYK İnternetini Hızlandırma

KYK İnternetini Hızlandırma – Yurt Wifi Yavaşlama Sorunu

Total
0
Shares

Yurt Wifi Yavaşlama Sorunu

KYK İnternetini Hızlandırma: KYK yurtlarında kalan gençlerin en büyük sıkıntılarından biri de bağlı olduğu internetin yavaşlığıdır. Hızlı İnternet bir yana girmek bile büyük sabır ister kimi zaman. Yurt internetini hızlandırma yöntemleri sayesinde bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Aşağıda KYK Wifi hızlandırma yollarında bahsedeceğiz.

Kablosuz bağlantının en büyük faydalarından biri sınırsız sayıda kullanıcıya hitap edebilmesi oluyor. Buna bağlı olarak yüklenmeden kaynaklı olarak internet hızında yavaşlamalar oluyor.

KYK Yurt İnternetini Hızlandırma

Üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılayan KYK ve bunları bünyesinde bulunduran internet ile pek çok kolaylık beraberinde geliyor. Yüklenmelerden kaynaklı olarak yurt internetinde yavaşlamalar olabiliyor. Bunun için farklı yollar kullananlar da mevcut. Yazımızda en basit ve işlevsel KYK wifi yurt internetini hızlandırma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Yurtta internet hızını arttırma yolları için yazıyı sonuna kadar okuyunuz.

[irp posts=”4658″ name=”wifi.kyk.gov.tr Çıkış Yapma Sayfası”]

KYK yurt internetini nasıl hızlandırabiliriz?

Şunu öncelikle belirtmekte fayda var. KYK bir devlet kurumu olduğu için gün geçtikçe sistemsel olarak sadece çalışma ihtiyaçlarının giderilmesi için bir dizi önlemler alınabiliyor. Devlet dairelerinde Facebook, Twitter gibi sitelerin yasaklı olması iş gücünün verimli kullanmakla ilgilidir. Bu engeller internetin kendine yapıldığı için hızda da yavaşlamalara neden olmaktadır. Bunların çözümü elbette var ancak temelli kökten çözülmez. Çözüldüğü anda sistem yeni engeller atabilir. Bunu dikkate almanızı öneririz.

[irp posts=”25″ name=”Android Hemen Donma Sorunu – Android Hızlandırma 2018″]

KYK İnternetini Hızlandırma Yolları

  • Yurtlarda sinyal gücünü artırmak için her kata modem konulur. Bunlara yakın durmak en basit hızlandırma yöntemidir. Özellikle odalarda pencere değil kapıya yakın durmak faydanıza olacaktır.
  • İnternete çok fazla sürede bağlı kalan bilgisayarınız belirli bir süre sonra çekim gücünü azaltacaktır. Bir nevi dinlendirme işlemi yapabilirsiniz. RAM’i dinlenen sistem, bilgisayarınızı rahatlatacaktır ve sonraki girişinizde internetinizin hızlanmasını sağlayacaktır.
  • Bilgisayarınızın son güncel internet sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun. Bunun için Aygıt Yöneticisi’ne girmeniz ve daha sonra internet bölümünden Sürümü Kontrol Et seçeneğine tıklayarak güncel sürümden haberdar olabilirsiniz.
  • Ek aparatlar alarak uzakta olsanız dahi maksimum seviyede verim almanızı sağlayacaktır. Menzil genişletici olarak geçen bu ek cihazı bilgisayarınıza taktığınızda interneti maksimum seviyede görecektir.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Ücretsiz Türkçe E-Kitap İndirme Siteleri

E-book okuyucuları olanların veya bilgisayarından kitap okumayı huy edinenlerin en çok aradığı sitelerdendir ücretsiz e-book siteleri. Dünya üzerinde belki de milyarlarca kitap var. İnternet üzerinde ise o kadar değil de…

A Word Kelime Oyunu Cevapları

A Word Kelime Oyunu Cevapları Oldukça fazla bir oyuncu kitlesi bulunan a word kelime oyunu cevapları ile kendine kullanıcıları bağlamış durumda. Özellikle bulmaca çözme meraklısı kişiler için oldukça kullanışlı olan a word…
instagram arama geçmişi

Instagram Biyografi Sözleri

En Güzel Instagram Biyografi Sözleri Instagram biyografi sözleri, biyografi sözleri, en güzel biyografi sözleri, instagram duvar yazıları, instagram duvar sözleri, instagram biyografi anlamlı,instagram durum mesajları, instagram biyografi sözleri kısa gibi konular aşağıda…

Programsız Mail.ru Video İndirme

Dünyanın en popüler sitelerinden biri olan Mail.ru Rusya merkezli bir sitedir. Dili Rusça olan siteden video indirmek oldukça basittir. Mail.ru video indirme işleminin tamamlanması için yazıyı sonuna kadar okuyun. Basit…

Turkcell Rehberi Saklama ve Silinen Rehberi Geri Yükleme

Turkcell yedekleme, Türkcell rehber yedekleme, Turkcell yedek rehber, Turkcell rehberim, Turkcell rehber, Turkcell rehber geri yükleme, Turkcell yedeklediğim numaralar, Turkcell yedek rehber geri yükleme gibi başlıklar aşağıda incelenecektir. Turkcell Rehberi…