Oyun

Dikkat! Mavi Balina’ya Alternatif: Pembe Balina

İntiharlara neden olan ve BTK tarafından da engellenemediği açıklanan Mavi Balina oyununa akternatif olarak bir oyunun daha piyasaya sürüldüğü iddia edildi. Edinilen bilgiye göre verilen görevleri yerine getirme üzerine kurulu olan Mavi Balina, isminin daha fazla dolanmasını fırsat bilip alternatif bir oyun daha piyasaya sürdü. Bu oyunun adı da Pembe Balina. Portekiz’den piyasaya sürüldüğü iddia edilen oyunun henüz bir intihara neden olduğu kesinlik kazanmadı.

Bilindiği gibi Mavi Balina oyununda 50 görev bulunuyor. Bu görevleri yapması istenen oyuncu yapmadığı taktirde ele geçirilen bilgilerinin kötü amaçlarla kullanılacağına yönelik tehditlerde bulunuluyor. Kötü şeyler karşılaşmamak için görevleri harfiyen uygulayan oyuncu, görevde başarısız olduğunda ise intihara zorlanıyor. Geçtiğimiz günlerde BTK bu oyun için “Engelleyemiyoruz, çünkü bağlı olduğu bir yer yok” açıklamasını yapmıştı. Henüz bir olaya dahil olmadığı için açıklama yapılmayan oyun için ne denilecek merak konusu. Daha önce Mavi Balina’nın dahil olduğu iddia edilen dünya ve Türkiye dahil toplamda 130 oyuncunun görev sonucu intihar ettiği tahmin ediliyor.

Görevler Pozitif Amaçlara Veriliyor

Baleia Rosa (Pembe Balina) adıyla kurulan Facebook sayfası üzerinde dağıtılan günlük görevler, Mavi Balina görevlerinin aksine pozitif görevleri dağırtıyor. Oyunun görev süresi 107 gün. Bu süre zarfında günlük görevler yapılıyor. Web sitesi ve oyunun mobil uygulaması İngilizce, İspanyolca ve Portekizce’den oluşuyor.

Mavi Balina oyuncuları #bluewhilechallange hashtag’ini kullandığınızda size sorular soruluyor. Bu sayede oyuna dahil olmuş oluyorsunuz.

Son aramalar:

  • mavi balina
İlgili Yazı:  Fortnite Oyunu PUBG'yi Geçti

Editör Hakkında

Osman Tok

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın