Oyun

Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcısı Nedir?

2

Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcısı, Steam şirketinin hesapların güvenliği için Aralık 2015’ten beri zorunlu kıldığı iki adımlı mobil güvenlik uygulamasıdır. Bildiğiniz gibi Steam sadece oyun satın alabildiğiniz bir yer değil aynı zamanda oyunlara ait eşyaların satın alınıp, satışının yapılabildiği bir pazardır da.  Gerek kullanıcıların güvenliği gerekse Steam içi alış-verişlerin daha sonradan şirket açısından sorun teşkil etmemesi için bu mobil güvenlik uygulaması kullananlara çift aşamalı bir giriş ve yetkilendirme sunar, böylece kullanıcı adınız ve şifreniz çalınsa bile telefonunuza sahip olmayan kişiler Steam hesabınıza erişemezler.

Steam Guard, sadece Steam hesabınıza girişlerde değil aynı zamanda envanterinizle ilgili hareketlerinizde de kullanılmak zorundadır. Örneğin bir arkadaşınızla Counter-Strike: Global Offensive oyunundaki bir eşyanızı takas etmek istediniz. Takas yapan tarafların ikisinde de Steam Guard yüklü değilse bu takas işlemi eskisi gibi anlık olarak değil 7 gün beklemeden sonra gerçekleşmekte. Bu uygulamanın güzel yanı eğer hesabınız Guard ile korunmuyorsa ve bir şekilde hesabınız ele geçirildiyse bunu fark etmek ve takas teklifini iptal etmek için 7 gün süreniz var olmasıdır.  Eğer takas yapan tarafların ikisinde de uygulama yüklü ise uygulamayı açıp sol menünün en üstünde yer alan Steam Guard sekmesine tıklayarak hesabınız için o anda oluşturulmuş ve 30 saniyede bir değişen 5 haneli harf ve sayılardan oluşan kodu kullanarak anında işleminizi yapabilirsiniz.

Steam
Price: Free

steam-guad-kimlik-dogrulamaSteam Guard ile ilgili dikkat etmeniz gereken en önemli husus uygulamayı telefona yüklediğinizde belirlediğiniz ana Steam Guard şifresi. Telefonunuzu kaybetmeniz ya da farklı bir cihaza Steam Guard kurmanız durumunda sadece bu şifre ile uygulamada oturum açabilirsiniz.

 

Eğer bu şifreyi kaybederseniz Steam Destek’ten ticket oluşturup manuel olarak şifrenizin sıfırlanmasını isteyebilirsiniz ama unutmayın ki bu işlem sadece bir kere gerçekleştirilebilen ve tahmini sıfırlanma süresinin uzayabileceği bir işlemdir.

Steam Mobil Uygulaması:

İndir

Son aramalar:

  • steam guard ne ıse yarar
  • steam guard nedir
  • iki faktörlü kimlik doğrulama steam
Tekno Hocasi

Telefondan Bilgisayarı Yönetmek

Önceki Makale

Samsung Klavye Dili Değiştirme – Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

2 Yorumlar

  1. Steam guard mobile yi 2 kere yapabiliyormuyuz ben bi kere iptal etmiştim

  2. ya yardım steam mobil uygulamasına giremiyom

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: Oyun