Bilim Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Yakınlaşması

Son dönemlerde, sıklıkla gördüğümüz bir şey var. Bilimin ve teknolojinin yakın kulvarlarda birbirine destek verdiğini görüyoruz. Bu konuda karşımıza çıkan büyük yenilikler var. Bunların başında yer alan Elon Musk için, bilimsel gelişmeleri anlatalım örneğin. Yapılan çalışmalarda, Elon Musk’un amacı daha iyi bir dünyaya ulaşmak. Mars üzerinde koloni kurmak ve burada yaşamak için şimdiden çalışmalara başlandığının altını çizen Elon Musk, son dönemlerde bu konulara olan ilgi artışından da memnun olduğunu söylüyor. Her ne kadar yapay zeka konusunda eksikliklerimizin olduğunu söylese de, bu konuda önlem alınmaz ise durumun biraz daha tehlikeli olabileceğini söylüyor. Kapsam olarak ikinci bir katmana ihtiyacımızın olduğunu söyleyen Musk, aynı zamanda uzay çağında artık Mars üzerinde bir kolonileşme kurulmasının gerekli olduğunu söylüyor.

İkea markası, geçtiğimiz hafta kapalı ortamda sera yetiştirme konusunda bir teknoloji üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Tıpkı bunun gibi bir durum çıkıyor karşımıza ve bu durumlarda da hemen hemen hızlı bir şekilde söz konusu çalışmaları rahatlıkla izlemiş oluyoruz. İhtiyaçlarımız dahilinde bizlere çözüm üreten her türlü bilimsel çalışmanın ve teknolojik ilerlemenin, tamamen birbirine uyumlu olduğunu söylemek istiyoruz. En azından Mars’a gitmek bizim için bir ihtiyaç değil ise de, bu konuda yapılan çalışmalar gerçekten taktire değecek şeyler. Çünkü bilgisayarın ve bilimin bir arada ilerlemesi, zaten ortaya net bir çözüm çıkarıyor. Gelecek için yapılacak daha çok şeyin olduğunu gösteriyor bizlere.

İlgili Yazı:  Bilişim Gelişmeleri ve Teknoloji

Editör Hakkında

Osman Tok

2005 yılından beri internet dünyasında yazılar yazmaktayım. İlk web sitemi 2007 yılında kurdum. Profesyonel olarak web geçmişim 2010 yılında başladı. Birçok proje gerçekleştirdim ve gerçekleştirmeye devam ediyorum.

Bir Yorum Yazın