Menu

XRB kripto parası iflas etti

5 sene ago 0

Nano ticareti kolay bir hale getirmek için ortaya çıkan Bitgrail adındaki kripto para borsası elinde bulunan 170 milyon dolar değerinde olan 17 milyon XRB’sini çaldırdıktan sonra iflas durumuna geldi. Merkezi İtalya olan kripto para borsası yapan Bitgrail şirketi, bir süredir kapalı olması sebebiyle kullanıcılarının korku duymasına neden olmuştu. Şirket yöneticisi durum hakkında yaptığı açıklama da ellerinde bulunan 17 milyon kripto parasını kaybettiklerini söyledi. Bununla birlikte çaldırmış oldukları bu paranın borsadaki %13’lük kısmı oluşturduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca şirket sahibi yaptığı bir diğer açıklamada ise bu çalınan paranın müşterilerine ödenmesinin mümkün olamayacağını ifade etti.

Hızlı bir şekilde artış göstermesinden dolayı talebin yüksek olduğu XRB para birimi aralık ayında 0,20 dolar civarındaydı. Sonraki zamanlarda ise birden %17500 artış kazanarak 35 dolara kadar ulaşmayı başardı. 2017 yılında büyük kazançlar sağlayan XRB para birimi, bitcoin, litecoin gibi bilinen diğer kripto paraların önüne geçmeyi başarmıştı.

XRB alım satım işlemlerinde öne çıkmakta olan Bitgrail şirketi, alan içerisinde en güvenilir şirket olarak gözüküyordu. Fakat şirket atmış olduğu tweet ile kripto işine kısıtlama getirmek zorunda olduğunu açıkladı. Şirket tarafından yapılan bu hamle kullanıcıları panik içerisine soktu. Ancak müşterilerin korktukları durum gerçek olarak şirket açıklamasında belli miktarda çalınan kripto parasının olduğunu ve bu sebepten dolayı şikayette bulunduklarını açıkladı.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir