Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Total
0
Shares

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunu akıllara getiriyor. Arızalanan telefonların çözümü için bu yola başvurmak telefon sahibinin en doğal hakkıdır. Ancak huawei garanti sorgulama işlemi için farklı yöntemler mevcut. Bu yöntemleri herkes bilmediği için bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettik.

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei marka telefonlar son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Rakiplerine nazaran daha iyi özellikler ve daha yüksek performanslı telefonları piyasaya sürmesi markayı dünyada iPhone’dan sonra en fazla satılan marka olmasını sağladı. Şu an için Türkiye de dahil 170’ten fazla ülkede Huawei telefon satılmaktadır. Sorun çıkaran telefonlar elbette garanti servisine gönderilerek tamir ettirilmesi gerekiyor. Ancak bunun için garanti şartlarını sağlıyor olmanız gerekiyor. Bunun için de imei kodunuzu bilmeniz gerekiyor.

Huawei İmei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei marka telefonunuzun sorunlarını garanti yoluyla çözmek için İMEİ kodunu bilmeniz gerekiyor. Bunun için de tuşlar yardımıyla *#06# işaretleyip arama tuşuna basmanız gerekiyor. Bu kodlar size elinizdeki telefonun imei kodunu verecektir. Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabı bu noktada çözüme kavuşuyor.

Huawei garanti sorgulama ekranı
Huawei garanti sorgulama ekranı

İşleminizin sona ermesi için imei kodunuzu şu linke tıklayarak https://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query/ sorgu ekranına girmeniz yeterlidir. Kodu girdikten sonra alt kısımda bulunan güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor. Bu kod ve imei kodunuzu sorunsuz şekilde eklediğinizden emin olun. Huawei‘nin kullanıcılara 2 uyarısı bulunuyor. Bunlar:

  1. Lütfen Huawei Türkiye Garanti ve Huawei Türkiye Gizlilik Politikası ’nı inceleyiniz.
  2. Garanti sorgulama sonucu veya Huawei Garanti Politikası ile ilgili bilgi talebi veya geri bildirimlerinizi ürününüze ait IMEI/MEID/MAC/SN numaralarından en az birinin yazılı olduğu faturanız ile buraya tıklayarak iletebilirsiniz.

Huawei garanti kapsamında görüyorsa sizi telefonunuzu götürüp garanti kapsamında telefonunuzu yaptırabilirsiniz. Eğer garantisinin devam ettiğini düşünüyor ama sorgu ekranında devam etmediği uyarısını alıyorsanız en yakın yakın şubeye gidebilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Not: yapamadığınız bir yer veya sormak istediğiniz bir konu olursa aşağıdaki yorum ekranından bize sorularınızı sorabilirsiniz. En yakın zamanda sorularınıza cevap vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Programsız Mail.ru Video İndirme

Dünyanın en popüler sitelerinden biri olan Mail.ru Rusya merkezli bir sitedir. Dili Rusça olan siteden video indirmek oldukça basittir. Mail.ru video indirme işleminin tamamlanması için yazıyı sonuna kadar okuyun. Basit…
KYK İnternetini Hızlandırma

KYK İnternetini Hızlandırma – Yurt Wifi Yavaşlama Sorunu

Yurt Wifi Yavaşlama Sorunu KYK İnternetini Hızlandırma: KYK yurtlarında kalan gençlerin en büyük sıkıntılarından biri de bağlı olduğu internetin yavaşlığıdır. Hızlı İnternet bir yana girmek bile büyük sabır ister kimi…

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Kaydediciler

5 En İyi Ücretsiz Ekran Kaydediciler İster YouTube’da gördüğünüz bir görüntüyü başkalarıyla paylaşmak için yazılım veya oyun kaydediyor olun, isterse video oyunlarını twitch’e veya başka bir hizmete aktarıyor olun. Aralarından…

iPhone X’in Face-ID’i maske ile aşılabiliyor

Dünyaca ünlü teknoloji markası Apple’ın modellerinden olan iPhone X,  yüz algılama ve tanıma sistemi olan Face ID  maske sayesinde sorunları çözüyor. Apple’ın iPhone X modeli ile tanıtımını yaptığı hususlardan biri,…