Menu

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

4 sene ago 0

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunu akıllara getiriyor. Arızalanan telefonların çözümü için bu yola başvurmak telefon sahibinin en doğal hakkıdır. Ancak huawei garanti sorgulama işlemi için farklı yöntemler mevcut. Bu yöntemleri herkes bilmediği için bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettik.

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei marka telefonlar son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Rakiplerine nazaran daha iyi özellikler ve daha yüksek performanslı telefonları piyasaya sürmesi markayı dünyada iPhone’dan sonra en fazla satılan marka olmasını sağladı. Şu an için Türkiye de dahil 170’ten fazla ülkede Huawei telefon satılmaktadır. Sorun çıkaran telefonlar elbette garanti servisine gönderilerek tamir ettirilmesi gerekiyor. Ancak bunun için garanti şartlarını sağlıyor olmanız gerekiyor. Bunun için de imei kodunuzu bilmeniz gerekiyor.

Huawei İmei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei marka telefonunuzun sorunlarını garanti yoluyla çözmek için İMEİ kodunu bilmeniz gerekiyor. Bunun için de tuşlar yardımıyla *#06# işaretleyip arama tuşuna basmanız gerekiyor. Bu kodlar size elinizdeki telefonun imei kodunu verecektir. Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır sorusunun cevabı bu noktada çözüme kavuşuyor.

Huawei garanti sorgulama ekranı

Huawei garanti sorgulama ekranı

İşleminizin sona ermesi için imei kodunuzu şu linke tıklayarak https://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query/ sorgu ekranına girmeniz yeterlidir. Kodu girdikten sonra alt kısımda bulunan güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor. Bu kod ve imei kodunuzu sorunsuz şekilde eklediğinizden emin olun. Huawei‘nin kullanıcılara 2 uyarısı bulunuyor. Bunlar:

  1. Lütfen Huawei Türkiye Garanti ve Huawei Türkiye Gizlilik Politikası ’nı inceleyiniz.
  2. Garanti sorgulama sonucu veya Huawei Garanti Politikası ile ilgili bilgi talebi veya geri bildirimlerinizi ürününüze ait IMEI/MEID/MAC/SN numaralarından en az birinin yazılı olduğu faturanız ile buraya tıklayarak iletebilirsiniz.

Huawei garanti kapsamında görüyorsa sizi telefonunuzu götürüp garanti kapsamında telefonunuzu yaptırabilirsiniz. Eğer garantisinin devam ettiğini düşünüyor ama sorgu ekranında devam etmediği uyarısını alıyorsanız en yakın yakın şubeye gidebilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Not: yapamadığınız bir yer veya sormak istediğiniz bir konu olursa aşağıdaki yorum ekranından bize sorularınızı sorabilirsiniz. En yakın zamanda sorularınıza cevap vereceğiz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir