Menu

Winamp tarayıcılar için geri döndü

5 sene ago 0

Eskinin en çok kullanılan web uygulamalarından biri olan Winamp media player, kullanıcılarına nostalji yaşatacak bir ürünle karşımıza çıktı.

JavaScript olarak kodlanan, görsel olarak ve isteğe bağlı olarak oluşturulan tamamen yeni bir yazılım olsa da, tarayıcı Winamp tamamen eskiye benzemiş durumda.

Efsanevi bilgisayar uygulaması Winamp, geçmişte milyonlarca kullanıcı tabanına sahip olan ancak daha sonra unutulan bir uygulama haline gelmişti. Unutulan bu uygulama, artık bir tarayıcı sürümüyle sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Biçimsel olarak, eski versiyonunu andıran bu eklenti Ürdün Eldridge adlı kullanıcının JavaScript kodlama diline dayandırarak oluşturuldu. Aslına bakılırsa tamamen yeni bir yazılım saılabilir ama görsel olarak tamamen eski sürümüne benzediği için bu uygulamaya yeni winamp deniliyor. Tarayıcı Winamp pratik şekilde kuruluyor ve tamamen orijinal sürüm olarak piyasaya sürüldü.

Uygulama, yalnızca yerel diskten şarkıların çalınmasına izin vermez, aynı zamanda eski güzel zamanlarda kapak görselini de değiştirilmesini sağlıyor.

Tarayıcıda çalıştırmanın yanı sıra, yeni Winamp sitelere entegre şekilde kullanılabilir. Bunu yapmak için, uygulamanın kaynak kodu, GitHub açık projeleri için popüler çevrim içi kaynaktan indirmeniz yeterli.

Benzer uygulamaların önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacağı muhtemel seçenekler arasında yer alıyor. Eskinin ilgi çekisi olması, kod yazarlarının da kendilerini tanıtma isteğiyle birleşince bu tip hatırlatmaların piyasaya çıkması normal kabul edilebilir. Aşağıda web tarayıcınız için indireceğiniz winamp indirme linki bulunuyor. Kurup kullanabilirsiniz.

İndir: Winamp

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir