Menu

Milyarderlerin bulunduğu en zengin ülke

5 sene ago 0

Çok hızlı gelişen teknoloji güncellemesinde teknolojiye bağlı para birimleri de tavan yaptı. Hal böyle olunca kripto para birimine yatırım yapan yatırımcılar bir an da kendilerini milyarder olarak buldular. İşte, kripto para milyarderleri paralarını korumak için bakın ne yaptı?

Kazançlarına yüksek derece de vergi konulacağını anlayan kripto para milyarderleri hemen B planını devreye soktular ve kendilerine bir ülke inşa ettiler. Evet, şaka değil. Bir şehir yarattılar. Porto Riko içerisinde binlerce metrekare toprak satın alan Milyarderler, bu ülke içerisinde Puertopya adında bir şehir kurdu. Porto Liko, Kuzey Amerika’ ya bağlı ve resmi dili İspanyolca ile İngilizce olan bir ülke ve şuan 3.411 milyon kişi burada yaşıyor.

Kripto para piyasası şu aralar kriz ile çalkanır iken Devletlerin bu yatırımlardan bir pay alması kaçınılmaz oldu. Devlet, vergi adında yatırımlardan pay almaya hazırlanmış iken kripto milyarderleri kendileri hemen B planına adadılar ve kendilerine bir ülke kurma planına geçiş yaptılar. Şuan bir çok sanal para birimi olan Bitcoin milyarderi Porto Riko; İspanyolca’ da zengin liman anlamını taşıyan ülke de yaşamını sürdürüyor.

ORADAN MÜLK SATIN ALIYORLAR!

Porto Liko, içişleri olarak özerk, dış işlerinde ise ABD’ ye bağlı bir ülke. Temelinde kripto paralar ve blockhain teknolojisinin olacağı belirtilen bu Ada devletinde ülke resmen restore ediliyor. Milyarderler aynı zaman da bu girişimleri ile beraber kazançlarına ek büyük kazançlar elde etmeyi düşünüyorlar.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir