Menu

Whatsapp için iki yeni özellik geliyor!

5 sene ago 0

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp Messenger, yeni güncellemesi ile beraber kullanıcıları sevecek bir adıma imza attı. Yayınlanacak yeni sürümde kullanıcılar artık grup görüşmesi yapabilecek. Nasıl mı?

Whatsapp Messenger’ın üzerinde uzun süredir çalıştığı yeni özellik ile artık grup konuşmalarında aynı Skype’ de olduğu gibi görüntülü grup konferansları açılabilecek. Söz konusu özellik Whatsapp’ın en güncel beta sürümü 2.17.437’ de gizlenmiş olarak görüldü. Verilen raporlamaya göre arayan’ da dâhil olmak üzere dört grup katılımcısının bir görüntülü grup konferansı yapılabilmesine izin veriliyor. Whatsapp’ın ilerleyen güncellemelerinde ise bu sayının artacağı düşünülüyor.

Grup ile görüntülü konuşma konferans özelliğinden sonra gelecek bir diğer özellik ise Facebook Messenger’da da yer alan Whatsapp Stickers Pack Store özelliği. GİF simgesinin hemen yanında yer alacak bir yönlendirme ikonu ile Whatsapp’ın Stickers mağazasını ziyaret edebilecek ve konuşmalarınıza aynı Facebook Messenger’ da olduğu gibi Stickers gönderebileceksiniz. Söz konusu mağaza öne çıkan etiketler ve benim bölümüm kısımlarından oluşmakta olup kullanıcıların çıkartmalarına göz atmasına, indirmesine, izlemesine ve silmesine olanak sağlayacak.

Bahsi geçen bu yeni iki özellik hakkında Whatsapp resmi bir açıklama da bulunmadı ancak yapılan tahminlere göre en az bir özelliğin önümüzdeki iki hafta içerisinde yayına alınacağı düşünülüyor. Yapılan yeni özellikleri hemen kullanmak için Apple veya Google Play Store’da Whatsapp uygulaması için güncellemelerinizi kontrol etmenizi öneririz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir