Teknoloji

Apple HomePod satışta

0

Apple’in ev tipi hoparlörü HomePod’un satışa çıktığı duyuruldu. Apple’nın sesli asistan servisi olan ve pek çok Apple ürününde bulunan Siri ile birlikte kullanılabilen HomePod’u, yaz ayında yapılan WWDC etkinliklerinde Apple tarafından tanıtıldığında görmüştük. Tanıtım yapılırken satışa sunulacağı tarih olarak 2017 sonu gösterilmişti. Fakat Apple şirketi de satışa sunulacağı tarih hakkında bilgiler veren ama zamanında çıkarmayan şirketler arasına girdi. HomePod söylenilen tarihinin 2 ay sonrasında satışa sunuldu.

HomePod ürünü şuan yalnızca ABD, Avustralya ve İngiltere ülkelerinde satışa sunuldu. 2018 yılının ikinci çeyreğinde ise Almanya, Fransa ve Kanada bulunan müşterilere ulaşacağı söyleniyor. Global anlamda tüm ülkelere sunulma durumunun ise bu yılın ortalarından daha erken olacağı düşünülmüyor. Bununla birlikte ülkemizde HomePod satışının olup olmayacağı hakkında tam bir bilgi bulunmamaktadır.

Apple şirketi çıkartmış olduğu akıllı hoparlörünün fiyatının rakip firmalara göre daha yüksek olması yüzünden bu piyasa da bir adım geride kalabilir. BuzzFeed sitesi tarafından yapılan haberde en pahalı sunulan akıllı hoparlörler arasına giren HomePod’ın yakın rakipleri Amazon Echo 100 dolardan, Google Home 129 dolardan ve Sonos One ise 199 dolardan satışa sunulmaktadır.

Uzay grisi ve beyaz rengi olarak iki farklı renk seçeneği bulunan HomePod’un Avrupa’da satış fiyatı 349 dolarak olarak planlanmıştır. Ayrıca HomePod’ın ülkemize gelmesi durumunda vergisiz olarak 1.336 gibi bir fiyattan satılacağı, vergiler dâhil olduğunda ise 3.000 civarlarında bir fiyatta olacağı düşünülüyor.

Tekno Hocasi

Nvidia grafik kartı üretimini artırıyor

Önceki Makale

Whatsapp için iki yeni özellik geliyor!

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

Yorumlar

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: Teknoloji