Youtube download özelliği geliyor

Total
0
Shares

Video paylaşım sektörünün lideri konumunda olan YouTube, milyonlarca kullanıcısının beklediği özelliği sonunda kullanıcılarına sunmaya başladı.

YouTube son yayınlanan uygulama güncellemesiyle artık istediğiniz videoları istediğiniz formatta indirme olanağı sunuyor.İllegal platformlar ile indirdiğiniz videolara son verecek olan güncelleme ile Android işletim sistemi çalışan mobil cihazlarınıza rahat bir şekilde indirebilirsiniz.

İlk olarak Lübnan, Tayland, Filistin, Fas, Hindistan, Vietnam ve Sırbistan gibi ülkelere bu özellik sunulsa da yakın zamanda tüm dünyada aktif hale gelecek. Ayrıca yeni özellik daha sonra izlemek istediğiniz videoyu, 720p ye kadar olan istediğiniz çözünürlükte indirmenize de olanak sağlıyor.

Kullanıcıların bu özelliği kazanıp kazanmadıklarını kontrol etmeleri için, izledikleri videonun altında bulunan Beğen, Beğenme, Paylaş gibi butonların yanına eklenen download butonunu kontrol etmeleri gerekir. Yeni gelen özelliğin IOS kullanıcıları için dağıtılıp dağıtılmayacağı konusunda henüz bir açıklama yok. Güncellemenin birkaç hafta içerisinde diğer bölgelerdeki Android kullanıcıları için de indirilebilir hale gelmesi bekleniyor.

YouTube için pek çok haber yapıldı bu yönde. Videoların arka planda çalması ve daha sonra bu özelliğin de sonlandırılması oldukça fazla tartışma yaratmıştı. YouTube gibi bir uygulamanın -Google çatısı altında olup da- bu denli kısıtlamalar yapması tartışmaların odağında olmasına neden olmuştu. Ek uygulamalar sayesinde YouTube video indirme olayına anca erişen kullanıcılar, önümüzde ki günlerde gelecek bu özellik ile birlikte ek sitelere girmelerine gerek kalmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Instagram sözleri

Etkileyici Instagram sözleri ve Instagram durumları

Hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram sözleri ile de hayatımızda vazgeçilmez hale geldi. Instagram mesaj göndermenin de etkili olduğu bir mecra haline ve etkileyici Instagram sözleri göndermek günlük rutine dönüştü.…

Etkileyici WhatsApp Durum Sözleri!

WhatsApp hayatımıza girdiğinden beri aramalarımız dahi değişti. Bunların en basiti WhatsApp grup adları, whatsapp durum sözleri, WhatsApp komik grup isimleri vs diyebiliriz. Bunların etkileyici olması size karşı daha düzeyli muhabbetler…

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri Facebook hesabımızı bazı nedenlerden dolayı silmemiz gerekebilir, ancak bunun için doğrudan bir seçenek olmadığı için yapamayız. Bu yazıda, Facebook hesabı silme yöntemlerini öğreteceğiz.  Facebook…