Menu

Youtube download özelliği geliyor

5 sene ago 0

Video paylaşım sektörünün lideri konumunda olan YouTube, milyonlarca kullanıcısının beklediği özelliği sonunda kullanıcılarına sunmaya başladı.

YouTube son yayınlanan uygulama güncellemesiyle artık istediğiniz videoları istediğiniz formatta indirme olanağı sunuyor.İllegal platformlar ile indirdiğiniz videolara son verecek olan güncelleme ile Android işletim sistemi çalışan mobil cihazlarınıza rahat bir şekilde indirebilirsiniz.

İlk olarak Lübnan, Tayland, Filistin, Fas, Hindistan, Vietnam ve Sırbistan gibi ülkelere bu özellik sunulsa da yakın zamanda tüm dünyada aktif hale gelecek. Ayrıca yeni özellik daha sonra izlemek istediğiniz videoyu, 720p ye kadar olan istediğiniz çözünürlükte indirmenize de olanak sağlıyor.

Kullanıcıların bu özelliği kazanıp kazanmadıklarını kontrol etmeleri için, izledikleri videonun altında bulunan Beğen, Beğenme, Paylaş gibi butonların yanına eklenen download butonunu kontrol etmeleri gerekir. Yeni gelen özelliğin IOS kullanıcıları için dağıtılıp dağıtılmayacağı konusunda henüz bir açıklama yok. Güncellemenin birkaç hafta içerisinde diğer bölgelerdeki Android kullanıcıları için de indirilebilir hale gelmesi bekleniyor.

YouTube için pek çok haber yapıldı bu yönde. Videoların arka planda çalması ve daha sonra bu özelliğin de sonlandırılması oldukça fazla tartışma yaratmıştı. YouTube gibi bir uygulamanın -Google çatısı altında olup da- bu denli kısıtlamalar yapması tartışmaların odağında olmasına neden olmuştu. Ek uygulamalar sayesinde YouTube video indirme olayına anca erişen kullanıcılar, önümüzde ki günlerde gelecek bu özellik ile birlikte ek sitelere girmelerine gerek kalmayacak.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir