Menu

LG Dünyanın En Büyük OLED Ekranı Tanıttı!

6 sene ago 0

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden biri olan LG Electronics (LG), dünyanın en büyük OLED ekranını üretti. Tanıtımını ise Dubai’de yaptı. Dünyanın en büyüğü olan ve diğer OLED ekranlarından ayıran yüksek çözünürlüğe sahip videowall sistemini de aynı tanıtımda basına tanıttı.

Videowall oluşturmak için Burj Khalifa’nın yanındaki Dubai Mall’da tanıtımı planlayan LG yetkilileri, dev boyutlu ekran için 820 adet LG Çerçevesiz OLED bilgilendirme ekranını kullanıldı. LG bu rekor proje için Dubai Akvaryumu’nun da işletmecisi olan Emaar Entertainment ile işbirliğine gitti.

Tasarım ve kullanımında bir devrim gerçekleştirdiğini dile getiren LG yetkilileri, ticari alanların kullanımı ve daha işlevsel bir ypıya sahip olunması sektöre canlılık getireceğini dile getirdi. LG, sektöre öncülük eden ince ve bükülebilir OLED teknolojisinin en iyilerinden olma yolunda hızla ilerliyor. LG Ev Sinema Sistemleri Bölümü Bilgi Ekranları Yöneticisi Kwon Soon-hwang, lansman öncesi şunları söyledi: “Dubai’de, LG’nin dijital bilgilendirme ekranlarının ticari alanlara kattığı değeri görmenin yanında günümüzün müşteri taleplerini karşılayan yenilikçi çözümlerin ne tür alanlarda olabileceği ile ilgili fikir de veriyor. Bu hayranlık uyandırıcı ekranların dünyanın en büyük alışveriş merkezinde konumlanması da tam kendisine yaraşır bir durum.”

Guiness Rekorlar Kitabı’na giren LG OLED ekranından bir görüntü:

OLED’in etkileyici bir görüntü teknolojisi olduğu biliniyor. İzleyeni içine çeken etkileyici görüntü teknolojisi nedeniyle geleceğin ekranı olduğu söyleniyor. Bu konuda da LG oldukça iyi bir ivme kaydetmiş durumda. Renklerin ekran aracılıyla izleyene tamamen sunulması biraz sorun gibi gözükse de, yorucu olmayan bir izlenme mesafesiyle bir sorun olmayacaktır.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir