Menu

Macbook Pro Samsung’a Dönüştürüldü

6 sene ago 0

Dünyanın en ünlü mobil forum sitesi XDA’da bir kullanıcı, eski bir MacBook Pro bilgisayar ile Samsung Dex bileşenlerini birleştirerek kullanıma hazır yepyeni bir dizüstü bilgisayar ortaya çıkardı.

Samsung Galaxy S8 ve S8+ ile birlikte bu yılın başlarında DeX adlı masaüstü istasyonunu da tanıtmıştı. DeX, Galaxy S8, S8+ ya da Note 8’imizi bir monitöre bağlıyor ve bir masaüstü bilgisayar haline getirebiliyor. Bu işlemin ve cihazın ne akıllı telefonumdan ne de bilgisayarımdan vazgeçerim diyenler için oldukça pratik bir çözüm olduğu söylenebilir.

[irp posts=”2763″ name=”Samsung Galaxy S8 Plus İncelemesi”]

XDA forum kullanıcısı Kreal için sadece DeX aslında işini görecek kadar faydalı değildi. Bunun için öncelikle 2008 model bir MacBook Pro’yu seçti ve parçaları için içini açtı. LCD denetleyicileri, DeX bileşenleri, arka ışık dönüştürücüsünü, fanını ve pillerini çalışır hale getirecek şekilde birleştirdi. İşlemin sonucunda ise oldukça iyi bir başarı elde etti ve Kreal muhteşem bir Samsung DeX dizüstü bilgisayara sahip oldu. Tek görünür problem dokunmatik panel olarak görülse de bunu başaran onu da başaracaktır. Kreal oluşturduğu yeni dizüstü bilgisayarı için bir video yayınlamış. Aşağıda o video görülmektedir:

Parçalardan yeni bir bilgisayar oluşturmak oldukça eski bir yöntem. Özellikle yüksek güç gerektiren oyun severlerin bu yöntemi kullanarak deyim yerinde ise tam bir canavar yapmaya çalışır. Kreal’in yaptığı da benzer bir işlem ama yapısal ve sistemsel olarak zıt olan iki makineden yeni bir şey ortaya çıkarmak oldukça yeni bir işlem sayılıyor.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir