Intel 8. Nesil Coffee Lake Masaüstü İşlemcilerini Duyurdu!

Total
0
Shares

Dünyanın en büyük işlemci üerticissi Intel 8. nesil masaüstü işlemcilerini duyurdu. 6 çekirdekli i7 ve i5, 4 çekirdekli i3 işlemci olarak piyasaya sürülecek olan işlemciler yakın bir tarihte piyasada kendine alıcı arayacak. yapılan resmi açıklamada işlemcilerin ortak adını Coffee Lake olarak duyurdu.

Intel, 8. Nesil Coffee Lake masaüstü bilgisayar işlemcilerini açıkladı. Intel’in yeni işlemcilerinde en göze çarpan özellik, i3 ve i5 işlemcilerde gerçekleşen çekirdek sayısındaki artış oldu. Intel’in bu yeni işlemcileri sadece Z370 çipset tabanlı anakartlar ile uyumlu olacağı öğrenildi.

Oyun Performansında Oldukça İddialı

Intel’in iddiasına göre yeni 8. nesil i7 işlemciler, i7 7700K’ya göre %25 FPS artışı ve %45 performans artışı vaat ediyor. Oyun performanslarında özellikle bu yeni i7 işlemcilerinde oldukça iddialı görünüyor.

i5 ve i3 işlemcileri i7’ye göre az performans sergilese de kenara atmamak gerek. i5 işlemciler de ilk kez 6 çekirdekli şekilde piyasada olacak. Benzer şekilde i3 işlemciler de ilk kez olarak 4 çekirdekli şekilde piyasada olacak.

i7-8700K’nın ekstra çekirdeğin arttırılmış frekansı 7. nesil  i7’ye göre 200 MHz daha yüksek görünüyor. Ancak buna rağmen, baz frekansı i7-7700K’ya göre 400 MHz aşağıda bulunuyor. Yeni işlemcilerdeki bir başka tuhaf yer de, Intel’in Turbo Boost Max 3.0 yerine Turbo Boost 2.0 kullanıyor olması. 7. nesil ile 8. nesil karşılaştırması aşağıda verilmiştir:

Intel, fiyatlara Coffee Lake işlemcilerinin performansını yansıtmış durumda. i7 7700K’nın açıklanan resmi satış fiyatı 305$. i7 8700K’nın resmi satış fiyatı da 359 $ olarak açıklandı. Daha düşük performanslı i5 7600K 217 $, i5 8600K 257 $ fiyat etiketine sahip. Arttırılan her FPS için ortalama bir dolardan fazla ücret alacağa benziyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Madencilik için en iyi dizüstü bilgisayarlar 2018

Kripto para birimleri üretimi için en iyi dizüstü bilgisayarlar konusunu sizler için hazırladık… Kripto para birimleri için başarılı bir şekilde madencilik yapmak için büyük bir madencilik bilgisayarına ihtiyacınız olduğunu kim…

Yeni Nesil Bilgisayar İşlemcileri Geliyor

Bilgisayarlar için işlemcilerin önemi oldukça büyük. Zira bu hem hız konusunda, hem de pratik kullanım konusunda bizler için ciddi bir yenilik ve pratik çözüm sunuyor. Peki ama nedir bu yeni…

Intel VR Projesinden Vazgeçti

Intel, bu yıl Proje Alloy VR kulaklık teknolojisini hiç yayınlamayacak. Teknoloji devi, ortak şirketlere kendi bağımsız VR cihazları için açık referans tasarımı sağlamayı amaçlayan girişimi resmen öldürdü. Intel’in platformu bu yıl başlatması gerekiyordu, ancak RoadtoVR’ye göre, bu…