Menu

Google Haritalar, yeni görünümüne kavuşuyor

5 sene ago 0

Google Haritalar , birçok insan için navigasyonun temel taşlarından biri olabilir, ancak görsel sunumu ara sıra istenen şeyleri bırakabilir. Metroya binerken benzin istasyonlarını neden önemsiyorsun? Bu amaçla Google edilir vererek Maps yolculuk yöntemlerine ve ne aradığınız uyum sağlayan yeni bir görünüm. Toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız, durakları ve güzergah hatlarını vurgulayacaktır; bölgeyi keşfediyorsanız, ilgi noktalarına daha fazla odaklanacağız. Her konum türü de ayrı renkler ve simgeler olacak, bu nedenle bölgeye yeniyseniz bir restoran veya sinema salonunu bulmak daha kolay olmalı.

Haritalar’ın yeni kat boyası, Android Auto ve Google Earth gibi belirgin seçimlerden Google Assistant ve standart aramalar gibi ikincil kullanımlara kadar, platformu kullanan her Google uygulaması veya hizmetinde gelecek birkaç hafta içinde ulaşacak . “Zamanla” diğer uygulamalarda ve web sitelerinde gösterilir. Bu, değişen özellikler kadar değil de, yine de büyük bir fark yaratabilir – içeriğe duyarlı görseller, doğru otobüsü kullandığınızdan emin olabilir veya aksi halde kaçırdığınız bir yemekhaneyi keşfedebilir.

Google Haritalar, ilk çıktığından beri rakiplerinin önünde olmaya çalışmış ve yerini sürekli zirvede tutmaya çalışmıştır. Rakiplerini de kendi ile beraber geliştiren bir teknoloji olma yolunda sürekli emin adımlarla gitmiştir. Yandex ve Apple gibi dünya devlerinin de kaynaklık ettiği dev bir platform haline gelmiş ve bu sayede insanların yollaırnın yön tayinine olanak sağlamıştır. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir