Oyun

Fortnite Oyunu PUBG’yi Geçti

0

Fortnite oyunu, geçtiğimiz hafta sonunda 3,4 milyona çıkan anlık oyuncu sayısı ile, PUBG’un elinde olan anlık en çok oynayan oyun unvanını elinden aldı. PUBG oyunuu, oyuncu sayısı ile yükseliş sağlasa da yarışa sonradan dahil olan ve ona yetişen bir oyun daha çıktı. Epic Games tarafından geliştirilmekte olan Fornite, hafta sonunda 3,4 milyonluk anlık oyuncu sayısı ile PUBG’in daha önceden yapmış olduğu 3,2 milyonluk anlık oyuncu rekorunu kırdı. Epic Games’in bile beklemediği bu rekor hafta sonu yaşanan sunucu kesintilerinin de sebebi olduğu öğrenilmişti.

Fortnite, PUBG karşısında oldukça büyük bir rakip olsa da genel oranlara baktığımız da PUBG’nin daha çok oynayan bir oyun olduğunu görmek mümkün. Ek olarak oyun 3,2 milyonluk anlık oyuncu sayı rekorunu sadece bilgisayarda kırdı. Fortnite oyunu ise PUBG oyununun olmadığı en büyük konsol pazarı olan PS4’te de kendine oyuncu sağlayabiliyor. PS4 kullanıcıları PUBG oyunun olmaması sebebiyle sadece Fortnite oynayabiliyor.

Bununla birlikte Fortnite oyununun Battleroyale sürümü oyunculara ücretsiz bir şekilde sunulur İken, PUBG ise 69 Türk lirası gibi bir fiyattan kendine alıcı buluyor. Bu istatistiklere baktığımızda PUBG’nin PS4 üzerinde oynanabilmesi halinde anlık oyuncu sayısının 4-5 milyon civarlarına çıkacağı mümkün olacaktır. Bu açıklamaların yanı sıra Fortnite oyununun 3,4 milyon anlık oyuncuya ulaşması da büyük bir başarıdır. Bu başarıyı elinde tutmak istiyorsa teknik problemlerini çözerek yola devam etmesi gerekiyor.

Tekno Hocasi

Uber’e yatırımcıları rakip oluyor

Önceki Makale

Aziz Sancar’ın yanında ‘DNA’yı araştıracak

Sonraki Makale

Bunları da okuyabilirsiniz

Yorumlar

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla: Oyun