Y2mate Nedir? Y2mate Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Total
0
Shares

2016’nın sonlarında kullanıma sunulan Y2mate, kullanıcıların çevrimdışı olarak izlenebilmeleri için YouTube videolarını indirmelerine olanak tanıyan bir uygulama ve web uygulamasıdır – YouTube’un yerel olarak desteklemediği bir şey. YouTube’da temelde akla gelebilecek her konuyla ilgili videolar bulunsa da, bunları izlemek için internet bağlantısına ihtiyaç duymak bazen can sıkıcı olabilir. Y2mate’in kullanışlı olduğu yer burasıdır.

Y2mate güvenli mi?

“Y2mate güvenli mi?” hem evet hem hayırdır. Y2mate virüssüz bir araç olmasına rağmen, platformda potansiyel olarak aynı düzeyde güvenilirliğe sahip olmayan reklamlar ve açılır pencereler vardır. Bu tür reklamlar ve açılır pencereler potansiyel olarak kullanıcıları tehlikeli web sitelerine yönlendirebilir.
PUP’ların yüklenmesi (potansiyel olarak istenmeyen programlar) ve arabayla indirme saldırıları (kötü amaçlı yazılım otomatik olarak indirildiğinde), Y2mate’e benzer reklamlar ve açılır pencereler içeren sitelerde sıklıkla meydana gelir. Bu, potansiyel olarak kullanıcılar için önemli bir risk oluşturabilir.

Y2mate Mac’ime nasıl yüklendi?

Y2mate’i kullandığınızda, e-postalar, mesajlar ve haber makaleleri konusunda güncel kalmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir web tarayıcı özelliği olan bildirimleri etkinleştirmeniz istenecektir. Y2mate bu özelliği kullanıcılara reklam göndermek için kullanır. Bu kötü çünkü reklamlar sıklıkla reklam yazılımı gibi potansiyel olarak tehlikeli yazılımlara bağlantı veriyor. Sonuç olarak, reklamlara tıklamak Mac’inize virüs bulaşmasına neden olabilir.
Mac’inize zaten virüs bulaştığını düşünüyorsanız, onu düzeltmek ve gelecekteki virüslerden kaçınmak için neler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Y2mate virüsünü önlemek için hangi önlemler alınabilir?

Mümkün olduğunda Y2mate ile video indirmekten kaçınmalısınız. Ancak hizmeti kullanmanız gerekiyorsa alabileceğiniz bazı önlemler vardır:
1. Profesyonel bir reklam engelleyici kullanın. AdBlock One, Chrome ve Safari için en iyi ücretsiz reklam engelleyicidir .
2. Y2mate kullanırken hiçbir reklama tıklamayın.
3. Y2mate web sitesini kullanırken yeni bir sekme görünürse, URL’yi kontrol edin ve Y2mate ile doğrudan ilgili değilse sekmeyi kapatın.
4. İndirmeden önce Y2mate dosyalarının adlarını kontrol edin. Videonuzu indirmek yerine PUP’ları ve virüsleri yüklemeniz için sizi kandırmaya çalışan çok sayıda indirme bağlantısı görünecektir. Kaydetmeden önce, indirilen dosya adının indirmek istediğiniz videonun adıyla eşleştiğinden emin olun.
5. Y2mate’in size bildirim göndermesine izin vermeyin.

Y2mate bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır?

Düzenli olarak birden çok web tarayıcısı kullanıyorsanız, hepsinde Y2mate bildirimlerini devre dışı bırakmanız gerekir. Bunu yapma adımları, tarayıcıdan tarayıcıya biraz farklılık gösterecektir, ancak aşağıda Safari ve Chrome için talimatlar bulunmaktadır.

Safari

  1. Safari’yi açın.
  2. Safari > Tercihler > Web Siteleri’ni tıklayın.
  3. Kenar çubuğunda aşağı kaydırın ve Bildirimler’i tıklayın. Safari bildirimleri
  4. Y2mate’i seçin ve Kaldır’a tıklayın.

Google Chrome

  1. Chrome’u açın.
  2. Chrome > Tercihler > Güvenlik ve Gizlilik > Site Ayarları’nı tıklayın.
  3. Bildirimler’e ilerleyin ve üzerine tıklayın. krom bildirimleri 
  4. “Bildirim gönderme izni var” altında, Y2mate > Kaldır’ın yanındaki üç noktayı tıklayın. bildirim göndermesine izin verilenleri kaldır

Y2mate’in bildirimlerini devre dışı bıraktıktan sonra, reklam yazılımlarını veya diğer kötü amaçlı yazılımları kontrol etmek için bilgisayarınızı Antivirus One gibi profesyonel bir temizleme aracıyla taramak iyi bir fikirdir. Y2mate ilk bakışta zararsız görünse de, üzgün olmaktansa güvende olmak daha iyidir. antivirüs-bir

Y2mate hakkında herhangi bir sorunuz varsa yorumlarda bize bildirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Madencilik için en iyi dizüstü bilgisayarlar 2018

Kripto para birimleri üretimi için en iyi dizüstü bilgisayarlar konusunu sizler için hazırladık… Kripto para birimleri için başarılı bir şekilde madencilik yapmak için büyük bir madencilik bilgisayarına ihtiyacınız olduğunu kim…

Yeni Nesil Bilgisayar İşlemcileri Geliyor

Bilgisayarlar için işlemcilerin önemi oldukça büyük. Zira bu hem hız konusunda, hem de pratik kullanım konusunda bizler için ciddi bir yenilik ve pratik çözüm sunuyor. Peki ama nedir bu yeni…

Intel VR Projesinden Vazgeçti

Intel, bu yıl Proje Alloy VR kulaklık teknolojisini hiç yayınlamayacak. Teknoloji devi, ortak şirketlere kendi bağımsız VR cihazları için açık referans tasarımı sağlamayı amaçlayan girişimi resmen öldürdü. Intel’in platformu bu yıl başlatması gerekiyordu, ancak RoadtoVR’ye göre, bu…