Menu

iOS12 ile sil baştan geliyor!

5 sene ago 0

Dünyanın en büyük telefon üreticisi Apple, basın da her zaman kendisini en güvenilir akıllı cihaz üretici olarak göstermeye odaklanmış durumda. Durum böyle olunca kötü niyetli yazılımcılar ise söz konusu akıllı cihaz üreticisinin adım adım açığını arıyorlar ki bu durumda başarılı olmuş gözüküyorlar.

Apple, yapmış olduğu açıklama da bazı güvenlik açıklarını kabul etti ve bundan sonra getirecekleri İOS 12 güncellemesinde sil-baştan bir sistem uygulayarak, tüm kodlarını tamamen hazırlayıp, yepyeni bir işletim sistemi ile kullanıcılarının karşısına çıkmayı hedefine koymuş. Yeni işletim sistemi sürümü İOS 12 ile Apple kullanıcılarını daha hızlı ve daha güvenilir bir işletim sistemi bekliyor olacak.

İOS 12 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Apple teknoloji şirketinin şuan odağında yine işletim sistemi sürümü İOS 12 yer alıyor. Ancak, işletim sistemi yazılımcıları baskılı bir çalışma prensibinden daha çok daha rahat bir çalışma prensibi benimsenmiş bile ki. Böyle devam ederse İOS 12 için herhangi bir tarih söylemek çok zor olacak.

Yazılımcılarına son projelerinde daha rahat bir çalışma ortamı sağlayan Apple şirketi, kafalarındaki sil – baştan konseptini kesinlikle yapmaya odaklanmışlar. Bu proje üzerinde çalışan baş yazılımcı Craig Federighi tarafından bir açıklama da ise; yapımı için yıllar geçse de bu projeden dönülmeyeceği kesinleşti. “Barış” isimli İOS 12 sistemi sıfır hata ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Söz konusu işletim sistemi sürümünün gelmesi ile beraber eş zamanlı İphone ve İpad’ler güncellenecek ve gelecek güncelleme ile söz konusu cihazları yeniden tasarlanmış ana ekran modelleri bekliyor olacak.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir