Menu
en iyi 10 oyun

2018’in En İyi 10 Oyunu

4 sene ago 0

2017 kadar olmasa da 2018 yılı da video oyunlar açısından oldukça verimli geçti. En azından en iyi video oyunlar listesi oluşturacağımız kadar oyun mevcut. En iyi oyunlar listesinin zirvesinde Fortnite, Battle Royale gibi demirbaş oyunlar baş çekiyor. Nintendo’nun oyunu da listede kendine yer buldu. Listeye başlayalım.

10 – Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilen, Rockstar Games tarafından ise yayınlanacak olan Western temalı aksiyon-macera türü video oyunudur. 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption’ın devamı niteliğinde olacak oyun Red Dead serisinin üçüncü oyunu olacak.

9- God of War

God of War serisi bugüne kadar Yunan mitolojisini konu almıştı ancak Kratos’un yolu bu kez kuzeye, İskandinav topraklarına düşünce muhatapları da bu topraklardan oluyor. Dokuz diyardan oluşan İskandinav mitolojisinin altı diyarını (Alfheim, Helheim, Jötunheim,Midgard, Muspelheim, Niflheim) ziyaret etme şansı bulduğumuz yeni God of War’un hikayesi gayet sakin bir şekilde başlıyor. Evinde oğlu Atreus ile yaşamını sürdüren Kratos, “yarı tanrı” olduğu sırrını sakladığı oğlunu bir yandan da hayatın zorluklarına hazırlamaya çalışıyor.

8- Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZPCPS 4 ve Xbox One için bugün raflarda yerini aldı. Peki oyun hakkında neler biliyoruz? Grafikleri ve oynanışı ile dikkat çeken bir dövüş oyunu olan Dragon Ball FighterZ, aynı zamanda “What If” hikaye moduna sahip. Bu “kaliteli anime” hikaye modu Android 16‘nın hayatta olduğu alternatif bir senaryoda Super Warrior‘ların peşine düşüşünü anlatıyor.

7- Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros. Ultimate‘in türünü bilmeyenler için biraz açıklayalım. Oyunun türü her ne kadar dövüş oyunu olarak geçse de (ki her zaman gerçek bir dövüş oyunu olup olmadığı tartışılır) diğer dövüş oyunları kadar karmaşık değildir. O yüzden genel olarak oyunu tanımlarken Brawler sözcüğü kullanılır. Yani bir arena içinde dövüştüğünüz ve karakterleri arenadan uzaklaştırmaya çalıştığınız bir oyun türü. Eğer PC üzerinde Brawlhalla oynadıysanız, ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

6- Marvel’s Spider-Man

Maske ardında geçen sekiz yıldan sonra Peter Parker artık suçla savaşma ustası olmuştur. Doğaçlama dövüşler, dinamik akrobatik hareketler, şehirde akıcı gezinme ve çevre etkileşimleri ile çok daha deneyimli bir Spider-Man’in tam gücünü hissedin. Artık çaylak olmayan bu Spider-Man şimdiye kadar oynadığınız oyunlara göre çok daha usta.

5- Pokémon: Let’s Go, Pikachu! and Let’s Go, Eevee!

Pokemon severlerin oldukça rağbet ettiği oyun listemizde yer alıyor.

4- Forza Horizon 4

https://youtu.be/zJ477xAIlgU

Dünyanın en büyük otomobil festivalinde dinamik mevsimler her şeyi değiştiriyor. Paylaşımlı açık bir dünyada güzel ve tarihi Britanya’yı ister tek başınıza, isterseniz de başkalarıyla ekip kurarak keşfedin. 450’den fazla arabayı toplayın, modifiye edin ve sürün. Yarışın, becerilerinizi gösterin, yaratın ve keşfedin. Bir Horizon Süper Starı olmak için yolunuzu kendiniz belirleyin.

3- Call of Duty: Black Ops 4

Dile kolay tam üzerinden tam 14 yıl geçmiş, ilk Call of Duty oyununun piyasaya sürüldüğü tarihten. Yani ilk Call of Duty oyunu piyasa çıktığında ve FPS dünyasının baştan sona değiştirdiğinde doğanlar şuan liseye başlamış durumda (yaşlanıyoruz). Seri için geliştirilen sayısız oyun, her biri ile Activision’da yüzleri ciddi manada güldüren satış rakamlarına ulaşmayı başardı. Ancak kabul etmek gerekiyor ki, Modern Warfare 2’den sonra seri her ne kadar satış rakamlarına çok ciddi şekilde yansımamış olsa da kan kaybetmeye başlamıştı.

2- Monster Hunter: World

Bir avcı rolünde oyna ve avantaj kazanmak için yer şekillerini ve orada bulunan çeşitli canlıları kullanabileceğin canlı, nefes alan bir ekosistemdeki yırtıcı canavarları öldür. İster tek başına, ister üç diğer oyuncuyla ortak olarak avlan ve yeni ekipmanlar üretip daha büyük ve daha kötü yaratıkları öldürmek için katlettiğin düşmanlarından düşen malzemeleri kullan!

1- Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom listemizde ilk sırada yer alıyor. İyi seneler!

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir