Menu

Bitcoin 6000 dolar barajını aştı!

6 sene ago 0

2017 yılı Bitcoin için büyük bir yükselişlere sahne oldu. Bir ara düşüşü insanları korkutsa da çıkışını devam ettirdi sürekli. Özellikle bu ekim, diğer aylara göre çok verimli geçti. Bitcoin yatırımcılarının en mutlu olduğu ay olarak ekimi söyleyebiliriz. Çünkü kripto para birimi Bitcoin 6000 bin dolar barajı aşmış bulunuyor. En değerli kripto para birimi Bitcoin, 15 gün içinde üçüncü barajını aşarak 6000 doların üstüne çıktı.

Kripto para, tıpkı online oyunlardaki yasal olmayan ve sanal ürünlerin ticareti için kullanılan denetimsiz bir para birimi gibi bir başlangıç ile piyasaya çıktı. Takvimler 2009 yılını gösterdiğinde ise internet üzerinden Bitcoin satın alma ve sanal olmayan ürünlerin alış ve satışında da kullanılmaya başlandı.

Bu sanal takas ortamı, insanların daha fazla Bitcoin almalarına neden oldu. Normal şartlarda yasal paralarla alınamayan şeyler de bu sayede  satın alınmaya başlandı. Bu halde de Bitcoin’in yatırım hacmi yükseldi ve kontrolsüz bir yükseliş  trendi sürdürmeye o günden bu güne kadar devam ettirdi.

Dönem dönem yatırımcılarını korkutup büyük zarara soksa da Bitcoin, çağımızın en büyük yatırım araçlarından biri olma yolunda büyük aşama kaydetti. Çünkü uzun vadede, çok küçük miktarları bir servete dönüştürmeyi mümkün kıldı. Her ne kadar büyük riskler barındırsa da küçük bir madenle büyük paralar kazanma Bitcoin ile mümkün oldu. 2017 yılının Ekim ayına geldiğimizde de bu kazancın zirvesini yatırımcıları fazlasıyla gördü. Bu ekonomi tarihinde büyük bir yer edinmesine ön ayak oldu.

Geçtiğimiz haftalarda 1 Bitcoin 5000 doların üzerinde çıktı ve bu çıkış, artık doygunluk seviyesine ulaştığını bize gösteriyordu. Ancak devamında durmadı ve 5500 dolar barajını aştığını gördük. Uzmanlar, bu önlenemez yükselişin 6000 dolara çıkmayacağını söylese de 6000 dolarlık baraj da kısa sürede aşıldı. Bitcoin, yıkılmayacak pek çok kuralı yıkmış görünüyor. Gelecekte ne olur bilinmez.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir