Menu

Apple pil sorunu tekrar gündemde!

5 sene ago 0

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Apple pil sorunu, eski iPhone telefon ve cihazlarda yaşanan yavaşlama nedeniyle birçok kullanıcısının tepkisi ile karşılaştı. Apple yaşanan bu yavaşlık sebebiyle kamuoyundan özür dileyerek mağdur olan kullanıcılarına indirimli pil değişim planını açıklamıştı.Yalnız Apple tarafında sorunlar bitecek gibi de görünmüyor. Bu durum kullanıcılarda büyük tedirginlik yaşatmışa benziyor. Forumlarda tepkiler dinmiyor.

Apple pil sorunu için ikinci perde başladı!

Apple şirketinin salı günü yayınlanan mektuba göre, tüketicilerin telefonlarını veya mobil cihazlarını yenilemesine sebep olan yavaşlama sorunu ile ilgili kullanıcılarına bir teklifte bulundu. Yapılan bu teklife göre şirket, ABD milletvekillerine göndermiş olduğu mektupta, Apple pil sorunu teşkil eden cihazların pillerini tam anlamıyla indirimli hale getirmeden önce, pil değişimini tam fiyatıyla alan müşterilerine indirim yapılacağını da açıkladı.

Şirket, yayınlanan mektup ile 2016 yılı sonundan bu yana üretim hatasına bağlı olan pil sorunlarından haberdar olduğunu itiraf etti.Bu paralelde eski mobil cihazları yavaşlatacak güncelleme sunduktan ve kullanıcıların tepkisinin artması ile birkaç ay sonra konu ile ilgili harekete geçmeye karar verdi.Yapılan bu indirimin kamuoyu nezdinde baskıları azaltmak ve güven kaybının önüne geçmek için yapılıp yapılmadığı ise şimdiden tartışılmaya başlandı.

Apple tarafından kullanıcılara olan samimiyet tartışılıyorken, bu indirimin baskıları belli oranda azaltabilir gibi görünüyor.

Sizin Apple’ın bu değişimi hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorum kısmından bize görüşlerinizi bildirmekten çekinmeyin.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir