Menu

PUBG’den, hileciler için yeni önlemler

5 sene ago 0

Piyasaya çıktığı günden beri ortalığı adeta kasıp kavuran PUBG, kendini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz ayda 1 milyondan fazla oyuncuya oyun erişimini kapatan PUBG bununla yetinmeyecek. Yeni güvenlik önlemlerini içeren BattlEye eki yakında yine pek çok kullanıcının canını sıkacağa benziyor. .

PUBG oyunu, adını dünya oyunculuk tarihine banladığı oyuncu sayısıyla damga vurmaya devam ediyor. Bu damga da popüleritesini günden güne arttırıyor. PUBG topluluk yöneticisi Andro Dars’in yaptığı açıklamaya göre yapılan bu kıyımlar sınırlı sayıda kalmayacak. Yani banlanmadık diye sevinenler yine korkmaya devam etseler iyi olacak. Yeni hile önlemlerini içeren güncelleme bugün itibarıyla oyunculara iletilecek.

Bugün oyunculara gönderilen bu uygulamayla, yeni bir banlama çılgınlığı gelebilir. Güncelleme sayesinde hile yapan oyunculara bir dizi yeni önlemler geliyor. Güncellemeden sonra herhangi bir durumda sunucularda bakım ve onarım yapılmayacak ve oyuna ara vermek zorunda kalınmayacağı öğrenildi. Oyun içerisinde grafiksel değişimler yapan ve çeşitli yardımcı programlar yapan oyuncuları hedef alacak olan bu düzenlemeler oldukça katı değişiklikler içeriyor. Nitekim artık oyuna direk etki etmese de sistem tarafından ‘hile yardımcısı’ olarak nitelenen yazılımlar da engellemeden nasibini alacak.

Bu programların başında ise ReShade başı çekiyor. ReShade kullanan pubg oyuncuları, oyundan geçici veya kalıcı bir ban yemeyecek olsa da eğer bu program bilgisayarlarında yüklüyse hiçbir şekilde oyuna ulaşamayacaklar. PUBG’nin temiz bir oyun alanı oluşturma konusundaki bu uğraşları oldukça taktir topluyor. Bakalım önümüzdeki günlerde aldıkları önlemler git gide başka bir şekilde önümüze gelecek mi?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir