Menu

Apple, iPad tasarımını değiştirebilir

5 sene ago 0

Dünyanın en büyük ve en gelişmiş tabletlerini sunan Apple için bomba bir iddia ortaya atıldı. Alışılmışın dışına pek çıkmayan ve bu özelliğiyle gerek çok övülen gerek ise çok eleştirilen bir marka olan Apple, iPad’lerinde yeni bir tasarıma geçeceği iddia edildi. Ortaya atılan iddiaya göre yeni iPad tasarımı, geçtiğimiz aylarda 10. yıla özel çıkarılan iPhone X tasarıma benzeyecek.

Apple’ın iPhone X ile gün yüzüne çıkardığı yeni tasarımın, iPad’ler üzerine de kullanılabileceği iddia edildi. İddiaya göre Apple, iPhone X’in beğenilen tasarım detaylarını iPad’ler için de geliştiriyor. Daha ince çerçeve, iptal edilen Home tuşu ile Face ID gibi özelliklerin, yeni Pro modeline taşınacağı düşünülüyor.

Apple’ın tüm cihazlarında benzer kullanım alışkanlıkları sağlama konusundaki hassasiyeti de düşünülünce, bu söylentinin doğru olma ihtimalinin hayli yüksek olduğu söylenebilir. Zira iPhone X ile Home butonunu unutan ve cihazını yüz taramayla açmaya otomatikleşen kullanıcılar, güncel iPad’lerde yabancılık çekebilir.

Diğer yandan Apple tarafında iPhone X ile ilk defa geçiş yapılan OLED ekranın bahsi geçen iPad modelinde kullanıp kullanılmayacağı henüz netlik kazanmış değil. Tahminler kullanılmayacağı yönünde. Tedarikçiler iPhone X ile artan OLED ihtiyacını karşılamak için üretimi artırma yollarını ararken, iPad’e üretilmesi beklenen OLED ekranlar için yeterli kaynak bulunmuyor.

Apple Pencil ve yeni yazılımların da geliştirilmekte olduğu iddia edilenler arasında. Yenilenmiş Pro model iPad, Eylül ayında basına tanıtılabilir. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir