Menu

Nvidia grafik kartı üretimini artırıyor

5 sene ago 0

Teknoloji devi Nvidia son dönemlerde kripto madencilik sektörünün rağbet görmesinden ötürü, artan grafik kartı ihtiyacını karşılamak için çalıştıklarını açıkladı. Ancak bu talep karşısında hala önceliklerinin oyuncular olduğunun altı çizildi. Kripto madenciliği hala ilk sıraya almadılar.

Grafik işlemcilerin bolca kullanıldığı kripto madencilik sektöründe, Nvida’nın son dönemlerde artan taleplerine yetişmeleri için, ekstra bir önlem aldıklarının altını çizdiler. Grafik kartlarının talebine yetişememesi son zamanlarda bilinen bir gerçek. Talebin yüksek olmasıyla birlikte Nvidia’nın özellikle de GTX 1080 Ti kripto madenciliğini üst düzey performansla çalıştırabilecek ekran kartlarının yüksek olan fiyatı da tavan yapmış durumda. Nvidia CEO’su Jensen Huang, yatırımcı toplantısında yaptığı bir söyleşide, şirketin son dönemlerde artan talebi karşılamak için üretimini artıracağını açıkladı.

CEO söyleşisinde, “Oyuncular için GPU’yu piyasaya sürmek için çok fazla çaba sarf ediyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, fakat şu an için en önemlisi arzı yakalamak zorunda olduğumuzdur.” şeklinde açıklama yaptı. CEO Huang, şu anki talebin çoğunluğunun kripto madencilerinden geldiğini söylese de, bu talebin geçici olduğunu ve bu yüzden de hala hazırda olan müşterilerinin öncelikli oyuncular olduğunu gayet iyi bildiklerini sözlerine eklemiş oldu.

[irp posts=”3333″ name=”Yeni Nvidia mimarisinin adı Ampere olacak”]

Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Colette Kress ise Nvidia’nın ana odağının her zaman için oyuncular olduğunu ve kripto madencilik sektörünün yatırım yapmak için çok fazla dengesiz bir seyir izlediğinin altını çizdi. Şirket yetkilileri genel olarak 2017’nin son çeyreğinde kripto madencilik sektörünün satışlarını yükseltmesinde önemli bir etkisinin olduğunu açıklamıştı.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir