Menu

Apple, 2018’de 4 milyon HomePod üretmeyi planlıyor

5 sene ago 0

Tayvanlı elektronik sözleşme üreticisi Inventec’in ve şimdiki tek HomePod üreticisinin bir yan kuruluşu olan Inventec Appliances, bu yılın sonuna kadar Apple’ın 349 dolarlık Siri güdümlü kablosuz hoparlörünü yalnızca 50.000 adet üretecek. Bu rakam 2018’de 4 milyon civarında olacak.

Fubon Menkul analisti Arthur Liao tarafından yapılan tahminle beraber HomePod üretimini artırmak gelecek yılki nihai amacın olduğunu açıkladı. Özellikle, bu yıl sonuna kadar yaklaşık yarım milyon HomePod birimi arayışında olan Liao’nun Ağustos ayı tahmininden çok daha düşük bir tahmin bu.

Liao, “Tedarik zinciri denetimine göre, Apple 2018’de 4 milyon adetlik HomePod üretmeye hazır. Ancak şu an talebin bu kadar iyi olup olmayacağı konusunda biraz tutucu.” dedi. Endüstri kaynaklarına verilen demeçte, Apple, gelecek dört yılda Inventec ve Foxconn arasında HomePod siparişlerini dağıtılmasının gerekeceğini açıkladı.

Inventec Başkanı David Ho, şirketin aylık olağan konferansı sonrasında gazetecilere verdiği demeçte, şirketinin yıl sonuna kadar tatil sezonu talebini karşılamak için “yeni sesli akıllı hoparlör” vereceğini söyledi.

[irp posts=”2550″ name=”Apple 1 Trilyon Dolara Doğru!”]

Inventec yetkilileri, 2018 yılı için akıllı ve bağlı cihazların toplam sevkıyatlarının bu yıl 70 milyona yakın bir seviyede olacağını tahmin ediyorlar. Akıllı telefonlar, Apple ürünleri ve diğerleri arasındaki gönderileri tamamlamadılar, ancak sesli giyilebilir cihazlara olan talep “şişmeye devam edecek” dedi.

Inventec ayrıca Xiaomi telefonları, FitBit giyilebilir ürünleri ve Sonos akıllı hoparlörlerini geliştiriyor.

HomePod, bu Aralik ayindan itibaren başlangıçta ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya’da 2018’de daha geniş bir ürün yelpazesine katılmak için Black and Silver’da satışa sunulacak.

::: Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? :::

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir