Menu

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

5 sene ago 0

Instagram son görülme kapatma çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Son görülme kapatma için ne yapmak gerekiyor? Aşağıda konu hakkında detaylı bir açıklama yapmaya çalışacağız. Sonuna kadar okuduğunuz taktirde kısa süre içerisinde Instagram son görülme kapatma işlemini yapabilirsiniz. 

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülme özelliği yakın bir zamanda uygulamaya eklendi. Daha önceleri Whatsapp uygulamasında çok baş ağrıtan özellikler arasında yer almıştı. Daha sonra uygulama geliştiricileri bu son görülme kısmını kapatarak büyük bir sıkıntıyı gidermiş oldular. Şimdi de benzer sorun Instagram‘da baş göstermeye başladı. Uygulamada son görülmenin açık olduğu zamanlar sıkıntılar doğurabiliyor. Özellikle arkadaşlık ilişkilerinde bu tip mevzular büyük sorun çıkarabilmektedir.

Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin uygulamada en son ne zaman aktif olduğunu görmenizi sağlayan bu özellik kimine göre olumlu kimine göre olumsuz bir nitelik taşımaktadır. Yarar sağladığı gibi çok ciddi anlamda sıkıntılara da sebep olabilmektedir. Eşlerin veya yakın arkadaşların en büyük kavgalarından biri olduğu son dönemdeki bazı haberlerde görüldüğü gibi kendi çevremizden de görebilmemiz mümkün. Hal böyle iken bu uygulamadaki bu özellik genel olarak sıkıntı doğurmaktadır. “Şuan aktif”, “Bugün aktif” ve “35 dk önce aktifti” gibi bildirimlerin gösterilmesini engellemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basit birkaç adımdan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

[irp posts=”4713″ name=”Instagram Arama Geçmişi Silme”]

Instagram Son Görülme Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

1- Öncelikle telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın.

2- Uygulamanın sağ alt kısmında yer alan “Profil” simgesine tıklayın.

3- Profil sayfanızdan “Ayarlar” simgesine tıklayın ve ayarlar bölümüne gelin.

4- Ayarlar bölümünde bulunan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini aşağıdaki gibi pasif duruma getirin.

Instagram son görülme

Instagram son görülme

Son görülme işlemini kapatmak bu kadar basit. Görüldüğü gibi oldukça basit birkaç adımla son görülme kapatma işlemini gerçekleştirdik. Adım adım işlemleri yaptı iseniz son görülmeyi kapatmış olursunuz. Ancak bunu da eklememiz gerekiyor ki bu işlemi yaptıktan sonra siz de diğer arkadaşlarınızın son görülme süresini göremeyeceksiniz. WhatsApp’ta da aynı şekilde son görülmeyi kapatınca diğer kişilerin de son görülmesini göremiyorsunuz. Instagram’da da aynı şekilde siz de başkalarının son görülmesini bu adımlardan sonra göremeyeceksiniz.

[irp posts=”4719″ name=”Instagram Hikayelere GIF Ekleme”]

Instagram Son Görülme Aktif Etme

Aynı adımları tekrar ettikten sonra pasif ettiğiniz kısmı aktif ettiğiniz taktirde instagram son görülme aktif olacaktır. Konu hakkında bilmediğiniz veya atladığınız, yapamadığınız bir yer olursa aşağıdaki yorum kısmından bize durumu bildirebilirsiniz.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir