Twitter Mavi, Gri, Altın etiketleri: Nedir ve nasıl alınır?

Total
0
Shares

Twitter kısa bir süre önce aktif bir Twitter Blue aboneliği olmayan hesaplardan eski mavi onay işaretini kaldırdı. Şirket daha sonra, yüksek takipçi sayısına sahip bazı hesaplara doğrulanmış işareti geri yükledi. Ayrıca Okuyun – Yeni Twitter hatası, yüzlerce kullanıcı için silinen tweet’leri geri yüklüyor.

Twitter eski mavi onay işaretini kaldırdıktan sonra, mikro blog sitesi ünlülerin parodi hesaplarını mavi bir onay işaretiyle gösterirken, orijinal hesaplarda herhangi bir tanımlayıcı bulunmamaktaydı. 

Twitter’ın doğrulanmış hesaplar için sağladığı tek tanımlamanın Blue onay işareti olmadığını belirtmekte fayda var. Şirket ayrıca çeşitli hesap sahiplerine Altın ve Gri etiketler sunmaktadır. Burada, tüm bu onay işaretlerinin anlamını ve bunları alma sürecini açıklamaya çalışacağız. Bir tane almayı planlıyorsanız diye Twitter Blue ile başlayacağız.

Devlet Görevlileri için Gri

Twitter Mavi onay işareti

Twitter Blue onay işareti, bir hesabın aktif bir Twitter Blue aboneliği olduğu ve Twitter’ın uygunluk gereksinimlerini karşıladığı anlamına gelir. Twitter Blue onay işareti almak için , bir kullanıcının hesabının bir görünen adı ve bir profil fotoğrafı olması ve hesabın son 30 gün içinde aktif olması gerekir. Buna ek olarak, hesabın bir aydan daha eski olması ve doğrulanmış bir telefon numarası olması ve hesabın profil fotoğrafında, görünen adında veya kullanıcı adında (@handle) yakın zamanda herhangi bir değişiklik yapmamış olması gerekir. Ayrıca, hesap yanıltıcı veya aldatıcı olmamalı ve platform manipülasyonu ve spam ile uğraşmamalıdır.

Kullanıcılar profil fotoğraflarında, görünen adlarında veya kullanıcı adlarında (@handle) herhangi bir Twitter Kuralını ihlal edene kadar herhangi bir değişiklik yaparlarsa Twitter Blue onay işaretlerini kaybedebilirler.

Twitter Gri onay işareti

Twitter Gri onay işareti, bir hesabın bir devlet/çok taraflı kuruluşu veya bir devlet/çok taraflı yetkiliyi temsil ettiğini gösterir.

Herhangi bir devlet kurumu, gri onay işaretini almak için Twitter’a başvurabilir . Ayrıca, Twitter’ın mevcut gri onay işareti kriterleri kapsamında uygun olmayan herhangi bir devlet hesabı veya çok taraflı hesap, Twitter’ın Doğrulanmış Kuruluşları kapsamında başvurabilir. Daha sonra Twitter’ın Doğrulanmış Kuruluşları hakkında daha fazla bilgi.

Twitter Altın onay işareti ve kare profil resmi

Twitter Gold onay işareti, bir hesabın resmi bir işletme hesabı olduğunu gösterir. Bir kullanıcı veya kuruluş, Twitter Onaylı Kuruluşlar aracılığıyla bir tane alabilir.

Twitter Üyelik rozetleri

Twitter Bağlılık rozetleri, bir hesabın Twitter’daki bir kuruluşa bağlı olduğunu gösterir. Ayrıca üyelik rozeti, doğrulanmış bir kuruluşun profil fotoğrafını içerir ve bu kuruluşun tüm bağlı kuruluşlarına uygulanır. Buna ek olarak, hesap türüne bağlı olarak bağlı hesaplarda altın, gri veya Blue onay işaretleri olabilir. Bu, Twitter Onaylı Kuruluşların özelliklerinden biridir.

Twitter Otomatik hesap etiketleri

Twitter Otomatik hesap etiketleri, kullanıcının bir hesabın bot olup olmadığını belirlemesine yardımcı olur. Otomatik etiketi olan bir hesap, bir insan tarafından üretilmeyen otomatik içerik üretir.

Twitter’ın Otomasyon kuralları, bu hesapların etiketleri görüntülemesini ve insan tarafından yönetilen bir hesaba bağlı kalmasını gerektirir.
Bu etiket hala test ediliyor.

Twitter Professional kategori etiketleri

Twitter Profesyonel kategori etiketleri, kullanıcılar tarafından Profesyonel Hesaba dönüştürüldüklerinde seçilir. Bir kullanıcının istediği zaman profesyonel kategorisini değiştirmesine izin verilir.

Twitter Onaylı Kuruluşlar

Twitter Onaylı Kuruluşlar, her türden kuruluşun ve devlet kurumunun kaydolmasına, doğrulama ve ortaklıklarını yönetmesine ve ilgili tüm hesapları doğrulamasına olanak tanıyan ücretli bir Twitter hizmetidir.

Doğrulanmış Kuruluşlara aboneliği olan kuruluşlar, bir işletme veya kar amacı gütmeyen kuruluşsa altın bir onay işaretine ve kare profil fotoğrafına veya devlete ait veya çok taraflı bir kuruluşsa gri bir onay işaretine ve dairesel bir profil fotoğrafına sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Instagram sözleri

Etkileyici Instagram sözleri ve Instagram durumları

Hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram sözleri ile de hayatımızda vazgeçilmez hale geldi. Instagram mesaj göndermenin de etkili olduğu bir mecra haline ve etkileyici Instagram sözleri göndermek günlük rutine dönüştü.…

Etkileyici WhatsApp Durum Sözleri!

WhatsApp hayatımıza girdiğinden beri aramalarımız dahi değişti. Bunların en basiti WhatsApp grup adları, whatsapp durum sözleri, WhatsApp komik grup isimleri vs diyebiliriz. Bunların etkileyici olması size karşı daha düzeyli muhabbetler…

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri Facebook hesabımızı bazı nedenlerden dolayı silmemiz gerekebilir, ancak bunun için doğrudan bir seçenek olmadığı için yapamayız. Bu yazıda, Facebook hesabı silme yöntemlerini öğreteceğiz.  Facebook…