Menu

Yerli WhatsApp neden çıkartılmıyor?

5 sene ago 0

Birçok internet kullanıcısının aklında ki en büyük sorulardan birisi olabilir sanırım. Ülkemizde, neden bize ait olan bir Whatsapp yok? Veya yine en çok kullanılanlardan Spotify gibi uygulamalar henüz çıkartılmadı. Bunun cevabını Ali Rıza Babaoğlan yanıtladı.

3 yıl boyunca Linkedin’in Türkiye direktörlüğünde görev alan aynı zaman da bir melek yatırımcı olan Ali Rıza Babaoğlan yapmış olduğu röportaj’ da Türk İnternet kullanıcılarının en çok cevap aradığı soruları yanıtladı. Babaoğlan’ a ilk sorulan soru ise ülkemizde neden hala yerli Whatsapp veya Spotify uygulamaları yok oldu.

Ali Rıza Babaoğlan ilk soruya; Türkiye’ de eksik olan şey sanal ekosistemin tam oturmaması ve insanlarda oluşan sabırsızlık olduğunu dile getirdi. Konuşmasına devam eden Babaoğlan, bu eksikliğin ise deneyimsizlikten dolayı olduğunu ve zamanla iyileşeceğini düşündüğünü de konuşmasında belirtti. Türkiye’nin popüler melek yatırımcılarından olan Ali Rıza B. Seçilen projelerde daha operasyonel alanlarda teknolojik ürünlerde başarılı olunabileceğini, başarılı bir girişimci de ise görülen belli başlı özelliğin; Odaklı, realist, risk alabilen ve iyi bir ekip yöneticisi olandır. “ Konuşmasına devam eden söz konusu melek yatırımcı bir fikre para yatırmadan önce nelere dikkat edildiğini de belirtti.

Konuşmasında yatırımcıların getirisi yüksek projelere ilgi duyduğunu ve günümüz ekonomisinde bu alanların en başında dijitalleşmenin olduğunu belirten Ali Rıza Babaoğlan, bunun içinde e-ticaret ile bağlantılı olarak projelere başlanmalı ve dijital pazara adım atılmalı sözünde bulundu.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir