Menu

VW kuantum bilgisayar kullanacak!

5 sene ago 0

VW kuantum bilgisayar kullanan ilk otomobilinin tasarım ve üreticileri, içinde yer edinmek amacıyla Google ile bir anlaşma imzalamaya gidecek. VW kuantum bilgisayar teknolojisiyle birlikte elektronik cihaz pili optimizasyon evrelerini kolaylaştırma işlemini hızlandırmak amaçlananlar arasında.

VW kuantum bilgisayar çözümü ile birlikte geçtiğimiz son zamanlarda şirketlerin küçük ve büyük teknoloji oluşturması, yaşanan veya yaşanması ihtimaller dahilinde olan problemlerini çözmesi amacıyla kuantum bilgisayarlardan fayda sağlamanın yolunu arıyor. Microsoft, kuantum bilgisayarlara yönelik yeni bir kod sistemi geliştirdi. Intel bu yeni teknolojiyi denemek amaçlı bir test düzeneği oluşturdu. Şimdilerde Volkswagen ve Google, çok daha iyi bir elektrik araç pili oluşturmak gayesiyle, kuantum bilgisayarları ve doğal olmayan yani, yapay zeka kullanabilecek bir ekip için kolları sıvadı.

Bu iki önemli şirketin trafikteki optimizasyonu ile yeni makineleri öğrenme zamanlaması üstünde çalışmak istiyor. Portekiz’in başkenti Lizbon şehrinde gerçekleştirilen 2017 İnternet Zirvesi’nde, yetkililer tarafından basına duyurulan bilgiye göre, San Francisco ve Münih’te bulunan Volkswagen uzmanları, Google‘ın kuantum bilgisayarlarıyla çalışacaklar.

Peki bu “VW kuantum bilgisayar” nedir?

Kuantum hesaplama teknolojisiyle, birçok alanda yeni boyutlar açan ve gelecek teknolojiye yön verebilecek niteliğe sahip, konuların çözümü durumunda çok daha hızlı hareket edebilen bir sistem. Volkswagen, resmî süreçler dahilinde kuantum bilgisayarı kullanacak olan ilk otomobil üretim firmaları arasında ismini duyurmak istiyor. Bu sebeple VW ile Google’ın birlikte imzalayacağım anlaşma, VW’nin gelecekteki amaçları için oldukça fazla önem teşkil etmekte.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir