Menu

Xbox One X’ın Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu

6 sene ago 0

Microsoft, 4K ve HDR destekli Xbox One X’i dünya ile aynı anda Türkiye’de piyasaya çıkarıyor. Microsoft, Xbox One X’in oyunseverlerle buluşacağı tarihi ve fiyatını belirledi.

Microsoft geçtiğimiz haftalarda Xbox One X’in Türkiye’deki basın lansmanını yaptı. Yeni nesil konsol, 7 Kasım itibarıyla Türkiye’de 2699 TL fiyatıyla piyasaya sürülecek. Konsolla birlikte beraber Forza Motorsport 7 de açıklandı. 4K desteği de olan bu oyunun Xbox Live üzerinde yaklaşık 5 milyon kişi tarafından oynandığı bildiriliyor.

Microsoft’un konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

“En son teknoloji ile en güçlü oyunların 4K çözünürlükte buluştuğu Xbox One X ile yazılım geliştiriciler ve oyuncular için en çok tercih edilen oyun platformu olması hedefleniyor. 7 Kasım itibarıyla satışa sunulacak yeni konsol, gelişmiş işlemcisi ile üst düzey bir grafik ve daha yüksek FPS özellikle beraber daha hızlı oyun yükleme süresi ve Dolby Atmos desteği gibi özelliklere sahip.” dediği öğrenildi.

“Yeni konsolu Türkiye pazarına sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz”

Türkiye pazarına yeni konsolu sunmaktan büyük heyecan duyduklarını belirten Microsoft Türkiye Tüketici Kanalından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu, Xbox One X ile şunları söyledi:

“Dünyada yaklaşık 1 milyar oyuncu oyun dünyasında yazılım ve hizmetler için bir yılda 125 milyar dolar değerinde bir miktar harcama yapıyor. Oyun pazarı bu yıl Microsoft CEO’su Satya Nadella liderliğinde öncelikli beş çözüm alanımızdan biri olacak şekilde planlandı. Xbox One konsolomuzla birlikte pazarda güçlü bir konuma sahibiz; bir yandan çevirimiçi ağımız olan Xbox Live ile ayda yaklaşık 53 milyon aktif kullanıcıyla buluşuyoruz. Diğer taraftan da PC oyuncuları için en popüler işletim sistemi olan Windows 10’la oyun keyfini çok daha geniş kitlelere yaşatıyoruz. Xbox ile oyun dünyasına yaklaşımımız, oyuncuların istedikleri oyunları, istedikleri insanlarla, istedikleri cihazlarda oynamalarını sağlamak. Bu kapsamda konsol ve PC oyunlarında inovasyonun sınırlarını zorlamaya devam ederken, artırılmış gerçeklik gibi en yeni teknolojileri de oyun dünyasına kazandırıp, eğlenceyi katlayacağız.” dedi.

Türkiye pazarında tutulma Xbox için kolay görülebilir. Yakın gelecekte yine bir durum değerlendirmesi yapılabilir.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir