Windows 10 Yavaş Kapanıyor [Çözümü]

Total
0
Shares

Windows 10 Yavaş Kapanıyor Ne Yapmalı?

Windows İşletim sisteminin basit ama en fazla sorun edilen kısmı Windows 10 yavaş kapanıyor oluşu olsa gerek. Her türlü sıkıntı bilgisayarda olabilir ama bilgisayarın yavaş kapanması ve haliyle yavaş açılması büyük sorun edilir. Şu anki sistemde bilgisayarın hızlı veya yavaş kapanma sorunu pek çok forumda dile getirilerek bu soruna çözüm aranıyor. Hızlı bir şekilde Windows 10 kapatmak isteyenler için farklı yöntemler bulunuyor.

Windows 10 Neden Yavaşlar?

Bilgisayarda yapılan her işlem bilgisayarın yavaşlaması için bir nedendir. İnternete girdiğinizde görülen görseller, izlenilen videolar ara belleğe alındığı için azar azar da olsa bilgisayarda bir yavaşlama belirtisi başlayacaktır. Ekstra olarak yüklediğiniz programlar da bilgisayarınızın hızlı bir şekilde yavaşlamasına neden olacaktır. Bu da windows 10 yavaş kapanıyor sorununa davetiye çıkaracaktır. Bunun çözümü için internette gezmeyi mi bırakmalı? Yoksa hiç program yüklememeli mi? Artık bir ihtiyaç olan bilgisayarınızı normal şekilde kullanın. Ancak belirli bir süre sonra sistem geri yükleme yapın veya ekstra programlarla bilgisayarınızı temizleyin. Öneri olarak Advanced System Care önerebiliriz. Ücretsiz sürümü işinizi görecektir. Bilgisayar temizleme bilgisayarınızı hızlı kapatmanızı sağlayacaktır.

Windows 10 Hızlı Kapatma

Bilgisayarını hızlı şekilde kapatmak isteyenler için en kestirme yol güç düğmesine basılı tutarak kapatma işlemi de bulunuyor. Ancak bu bilgisayarınızı normal yollardan kapatma işlemi olarak görülmediği için önerilmez. Ancak en kestirme yoldur. Basılı tutup 5-6 saniye beklemeniz halinde bilgisayarınız kapanacaktır.

Tek Tıkla Bilgisayarı Kapatma

Kimi bilgisayarın aşınmadan ötürü kapatma tuşu zarar görmüş veya ulaşılmayacak seviyede olabilir. Bunun için de bir kısayol oluşturarak tek tıkla bilgisayarınızı kapatabilirsiniz. Bunun için masaüstünde herhangi bir boş yere sağ tıklayarak yeni > kısayol yolunu seçin. Ekrana gelen bölümden de boş kutuya %windir%\System32\shutdown.exe /s /t 0 komutunu yazıyoruz. Bu komut ekledikten sonra da ileri tuşuna basarak sonraki sayfada sıradan bir isim yazıyoruz, mesela KAPAT. Son butonuna tıklayarak masaüstünde bilgisayarınızı hızlı kapatma kısayolumuzu oluşturuyoruz.

Farklı yöntemleri de bulunuyor. Bunları daha sonra ekleyeceğiz. Aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilir veya farklı isteklerde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Madencilik için en iyi dizüstü bilgisayarlar 2018

Kripto para birimleri üretimi için en iyi dizüstü bilgisayarlar konusunu sizler için hazırladık… Kripto para birimleri için başarılı bir şekilde madencilik yapmak için büyük bir madencilik bilgisayarına ihtiyacınız olduğunu kim…

Yeni Nesil Bilgisayar İşlemcileri Geliyor

Bilgisayarlar için işlemcilerin önemi oldukça büyük. Zira bu hem hız konusunda, hem de pratik kullanım konusunda bizler için ciddi bir yenilik ve pratik çözüm sunuyor. Peki ama nedir bu yeni…

Intel VR Projesinden Vazgeçti

Intel, bu yıl Proje Alloy VR kulaklık teknolojisini hiç yayınlamayacak. Teknoloji devi, ortak şirketlere kendi bağımsız VR cihazları için açık referans tasarımı sağlamayı amaçlayan girişimi resmen öldürdü. Intel’in platformu bu yıl başlatması gerekiyordu, ancak RoadtoVR’ye göre, bu…