Menu

Windows 10 Redstone 4 sürümünde pek çok şeyi değiştiriyor

5 sene ago 0

Microsoft, Redstone 4 güncellemesini Insider kullanıcılarına yakın zamanda sunduğunu açıkladı.

Windows 10 Redstone 4 17035 sürümü, Insider kullanıcılara ön izleme olarak gönderilmiş durumda. Pek çok yeniliği de beraberinde getiren bu sürümün tüm kullanıcılara ne zaman gönderileceği ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Internet Explorer’ın yerine gelen Edge versiyonu için yeniliklerin devam ettiği öğrenildi. Artık eski sürümde olan sekmelerde açık olan sayfalardan gelen sesleri ayrı ayrı kapatabileceğiz. Böylece arka planda otomatik şekilde müzik çalmaya başlayan siteleri susturabileceğiz. E-kitapları kaydetme ve kitapları daha kolay kullanma seçenekleri de son Edge versiyonuna eklenenler özelliklerden yalnızca bir tanesi.

Yeni sürümün en önemli özelliği Near Share olarak gösteriliyor. Bu özellikle beraber yakınlarımızdaki bilgisayarlarla link veya dosya paylaşımını ağrısız sızısız gerçekleştirebileceğiz. Paylaşım için aynı ağ üzerinde bulunmamızın gerekip gerekmediği konusunda netlik yok henüz. WiFi Direct benzeri bir çözüm de getiriyor olabilir.

Yeni Redstone 4 sürümü, ayarlar menüsünde çeşitli düzenlemeleri de beraberinde getiriyor. Dokunmatik klavye ve el yazısı için basit geliştirmeler yapılırken, standart klavye donanımıyla yazı yazarken kelime önerisi için de tavsiye veriyor. Hata içermesi muhtemel Redstone 4 17035 sürümünü almak için güncelleme ayarlarından Microsoft Insider’ı aktifleştirmeniz yetiyor.

Bu yeniliklerin yanında yıllardır başımızı ağrıtan, görev çubuğundan bir pencere seçip “Taşı” dediğimizde pencerenin taşınamaması ile farklı çözünürlükte tam ekran bir uygulama çalışırken alt-tab yaptığımızda tüm pencerelerin dağılması sorunlarının da çözümünün gelip gelmediği henüz bilinmiyor. Sürüm hakkında sizin yorumlarınız nelerdir?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir