Her 3 kullanıcıdan biri Windows 10 kullanıyor

Total
0
Shares

160 milyon kullanıcı davranışını analiz eden NetMarketShare hizmetine göre windows 10, masaüstü işletim sistemleri içinde dünya pazarının üçte birine sahip.

Aralık ayı sonunda, Windows 10, dünyanın dört bir yanındaki masaüstü bilgisayarların ve mobil bilgisayarların% 32,9’una kuruldu ve Kasım ayına göre% 1 büyüme kaydetti. Aynı zamanda Windows 7 lideri pazar payını değişmeden yaklaşık% 43 seviyesinde tutuyor.

İstatistiklere göre, ilk üç masaüstü platformu Windows 8.1,% 5.71’lik pay ile bir yıl öncesine göre% 0.22 daha küçük.

Aralık ayı sonunda, Windows 10, dünyadaki masaüstü ve mobil bilgisayarların % 32.9’una yüklendi (kaynak: NetMarketShare)

Microsoft bu ay Windows 8.1 ana garantisini feshetti ve platforma yeni özellikler eklemek için artık istekte bulunmayacak. Genişletilmiş destek aşaması 10 Ocak 2023 tarihine kadar devam ediyor. Bu süre zarfında, kullanıcılar ücretsiz güvenlik güncelleştirmelerini alacaklar, ancak işle ilgili sorun giderme ödenecek.

Eylül 2016 itibariyle Windows 10, 400 milyon kullanıcıya ulaşarak yarım milyar seviyesine yaklaşmıştı.Windows 2017 son sürümleri itibariyle NetMarketShare göre 2017 Mayıs ayında toplam masaüstü platformları oranı % 88,5 , MacOS ve Linux ise sırasıyla% 9.02 ve% 2.12’dir. Windows pazardaki payını yeni versiyonlarda da sürdürmek için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Madencilik için en iyi dizüstü bilgisayarlar 2018

Kripto para birimleri üretimi için en iyi dizüstü bilgisayarlar konusunu sizler için hazırladık… Kripto para birimleri için başarılı bir şekilde madencilik yapmak için büyük bir madencilik bilgisayarına ihtiyacınız olduğunu kim…

Yeni Nesil Bilgisayar İşlemcileri Geliyor

Bilgisayarlar için işlemcilerin önemi oldukça büyük. Zira bu hem hız konusunda, hem de pratik kullanım konusunda bizler için ciddi bir yenilik ve pratik çözüm sunuyor. Peki ama nedir bu yeni…

Intel VR Projesinden Vazgeçti

Intel, bu yıl Proje Alloy VR kulaklık teknolojisini hiç yayınlamayacak. Teknoloji devi, ortak şirketlere kendi bağımsız VR cihazları için açık referans tasarımı sağlamayı amaçlayan girişimi resmen öldürdü. Intel’in platformu bu yıl başlatması gerekiyordu, ancak RoadtoVR’ye göre, bu…