Twitter, Tweet sınırını 280 karaktere çıkardı

Total
0
Shares

Sonunda, artık iki kat daha önce olanlardan daha fazla tweet yayınlayabilirsiniz.

Twitter, salı günü yaptığı duyuruya göre , Eylül 2017’de test olarak tanıtılan tweet’ler için 280 karakterlik sınırı artık tüm kullanıcılara ve dillere çevrildi.

“Eylül ayında, 140 karakter sınırını genişleten bir test başlattık; böylece dünyanın her yerindeki herkes tweet’le kendilerini kolayca ifade edebiliyordu. Amacımız bu mümkün kılmak iken, Twitter’ı, Twitter’ı hızlandıran ve kısaltmayı sağlayan bir hale getirmekti.

Tüm verilere baktığımızda paylaşmaktan heyecan duyuyoruz, bu amaca ulaştık ve bu değişikliği sıkıştırmanın sorun oluşturduğu tüm dillere yansıtıyoruz.”

Twitter, testin ilk birkaç gününde 280 sayısının tamamı tweetlediğini, çünkü yeni ve romantik olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, kısa bir süre sonra davranış normalleşti.

Bekleyin, karakter sınırını ikiye katlamamız, zaman çizelgeleri 280 karakterlik tweet’lerle doldurulduğunda, kaçınılmaz olarak Twitter’da aşağıdaki sohbetleri zorlaştıracak mı?

Şart değil. Twitter test süresince tweetlerin yalnızca yüzde beşinin 140 karakterden uzun olduğunu ve sadece yüzde iki karakterin 190 karakterin üzerinde olduğunu söylüyor.

[irp posts=”2697″ name=”Twitter 280 Karakter Sınırını Deniyor!”]

“Sonuç olarak, zaman çizelgesinde okuma deneyiminiz önemli ölçüde değişmemeli, zaman çizelgesinde aynı sayıda tweet göreceksiniz”, diye belirtiyor Twitter. Bir resim veya anketle yapılan Tweetler, metin satırında yalnızca 190 karakterlik tweet’ten çok zaman çizelgesinde daha fazla yer kaplar.

Şirket, tweet’le ilgilenen kişilerin daha çok beğeni, retweet ve @mentions aldığını, daha fazla takipçisi bulduğunu ve genellikle Twitter’da vakit geçirdiğini belirtti.

Twitter’daki ürün müdürü Aliza Rosen, “Denemedeki insanlar, daha yüksek bir karakter sınırının kendilerini Twitter’da ifade ettiklerinden, iyi içerik bulma yeteneğinden ve genel olarak Twitter’dan daha memnun olduklarını söyledi” diyor.

[irp posts=”2986″ name=”Twitter, yeni özelliği üzerinde çalışıyor”]

Bazı üçüncü taraf Twitter istemcilerinin, daha uzun tweet gönderme yeteneğine sahip olmayabileceğini unutmayın. Uygulamaların yeni limitle güncellenecek olup olmadığını görmek için geliştiricilerine ulaşın.

Daha uzun tweet yayınlamayı dört gözle bekliyor musun?

Yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Ücretsiz Türkçe E-Kitap İndirme Siteleri

E-book okuyucuları olanların veya bilgisayarından kitap okumayı huy edinenlerin en çok aradığı sitelerdendir ücretsiz e-book siteleri. Dünya üzerinde belki de milyarlarca kitap var. İnternet üzerinde ise o kadar değil de…

A Word Kelime Oyunu Cevapları

A Word Kelime Oyunu Cevapları Oldukça fazla bir oyuncu kitlesi bulunan a word kelime oyunu cevapları ile kendine kullanıcıları bağlamış durumda. Özellikle bulmaca çözme meraklısı kişiler için oldukça kullanışlı olan a word…
instagram arama geçmişi

Instagram Biyografi Sözleri

En Güzel Instagram Biyografi Sözleri Instagram biyografi sözleri, biyografi sözleri, en güzel biyografi sözleri, instagram duvar yazıları, instagram duvar sözleri, instagram biyografi anlamlı,instagram durum mesajları, instagram biyografi sözleri kısa gibi konular aşağıda…

Programsız Mail.ru Video İndirme

Dünyanın en popüler sitelerinden biri olan Mail.ru Rusya merkezli bir sitedir. Dili Rusça olan siteden video indirmek oldukça basittir. Mail.ru video indirme işleminin tamamlanması için yazıyı sonuna kadar okuyun. Basit…