Apple: iOS 11, cihazların % 52’sinde yüklü

0
178

Salı günü, Apple şirketinden paylaşılan geliştiricilere yönelik App Store pano web sayfası aracılığıyla iOS 11 için en son ve resmi, yüklenme oranlar da açıklanmış oldu.

Resmi istatistiklere göre, iOS 11, 6 Kasım’da App Store tarafından ölçülen ve bu yılın eylül ayında resmi olarak piyasaya sürülmesinin ardından uyumlu cihazların yüzde 52’sinde çok hızlı bir şekilde yülenmi oldu. IOS 10 kurulumları uyumlu iOS’un yüzde 38’ine düştü eski iOS sürümleri hala vahşi ortamdaki uyumlu cihazların yüzde onunu destekliyor.

Başka bir deyişle, aygıtların yarısından fazlası IOS 11’i, kullanıma sunulmasından bu yana, yani bir buçuk ay kullandı.

Karşılaştırma yaparsak, iOS 9 yaklaşık aynı sürede cihazların yüzde 66’sına ulaşırken, iOS 10 etkin cihazların yaklaşık üçte ikisini, bir aydan kısa sürede çalıştırmayı başardı.

iOS 11, 49 Eylül önce 19 Eylül’de halka arz için piyasaya sürüldü.

iOS 10 resmi olarak piyasaya sunulmadan önceki birkaç gün içinde yüzde 89’luk bir yükseliş gösterdi. Mixpanel kabul oranı ile IOS, 11 Ekim 13 IOS 10 geçti bahsedilen saptanmış yüzde 48.

Bu arada, Android 8.0 Oreo şu anda etkin cihazların yaklaşık yüzde 0,2’sini çalıştırıyor. Rakamın artması muhtemel seçenekler arasında görünse de eskiyen modeller çok hızlı şekilde artması ve yeni modellerin hızlı şekilde çoğalması bu oranı artıracağa benziyor. Özellikle Samsung’un geliştirdiği ve piyasaya sürdüğü modeller bu oranı artıracak nitelikte. Diğer firmalar da benzer şekilde atılımlar yapıyor.

Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Leave a reply