Menu

Twitter, Mac projesini sonlandırıyor

5 sene ago 0

Dünyanın en ünlü sosyal sitelerinden biri olan Twitter, Mac bilgisayarlar için uygulamaya soktuğu bir projesine olan desteğini 30 gün içinde sona erdireceğini açıkladı. Mikro blog sitesi Twitter, uygulamayı web ve App Store’dan da kaldırdığının altını bu açıklamayla çizdi.

Önceleri “Tweetie” şeklinde adlandırıldığında, bir zamanlar çok popüler olarak Mac bilgisayarlarda kullanılan Twitter uygulaması, günümüzde güncelleme veya eklemeler olmadan uzunca bir süre piyasada kendine yer bulmuştu. Tweetbot veya Twitterrific gibi üçüncü parti uygulamalar MacOS’te pazarı alınca papucu dama atılmasına kesin gözüyle bakıldı. Kendini geliştiremeyen Twitter app for Mac de çoğu uygulamada yer alan popüler web sitelerini taklit ettiğini ve artık zayıfladığını gerekçe göstererek başarısızlıkla suçlandı ve sonuç olarak projeye son veriliyor.

Twitter’in kendi resmi sosyal medya hesabından desteğin kesileceği ve 30 gün sonra kaldırılacağı açıklaması yapıldı. İşte o açıklama:

30 gün sonra tamamen desteğin biteceğini açıklayan Twitter, konuyla ilgili olarak tüm platformlarda mükemmel bir Twitter deneyimi sunmaya odaklandıklarını bildirdi.

Geliştirilmeyen ve geri kalan bazı projeler sonlandırılmaya muhtaçtır. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum bölümünden bize iletin.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir