Menu

Telefondan Bilgisayarı Yönetmek

7 sene ago 0

Zaman zaman bilgisayar başında olamadığımız ama telefonumuzun yanında olduğu ve tam da o esnada bilgisayardaki bir dosyanın mail olarak birine gönderilmesi gerektiği birçoğumuzun başına gelmiştir. Böyle bir durumda bilgisayarın bulunduğu ortamda bir tanıdığımızın varsa ondan rica edebiliriz ya da telefonumuzdan bilgisayarımıza saniyeler içerisinde bağlanarak bilgisayarımızı yönetebiliriz. Bunun için birkaç yöntem olsa da en pratik olanı dünyanın en çok kullanılan Google’a ait Chrome web tarayıcısı ile bilgisayarınıza bağlanmak.

İhtiyacımız olan şeyler:

1.Bilgisayarda yüklü bir Chrome tarayıcı

2.Telefonunuzda yüklü Uzaktan Masaüstü uygulaması

Kurulum:

Yapmanız gereken ilk şey Chrome tarayıcınızın eklentiler kısmına Chrome Uzaktan Masaüstü eklentisini kurmak. İkinci adım olarak da yapmanız gereken telefonunuza Uzaktan Masaüstü uygulamasını indirmek. Yazının sonunda hem eklentinin hem de Apple ve Android cihazlar için ihtiyacınız olan bağlantıları bulabilirsiniz.

Eklentiyi tarayıcınıza kurduktan sonra gelen ekrandan bilgisayarınıza bağlanmanız için gereken pini oluşturmanız ve telefonunuzla bilgisayarınızı eşleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra telefonunuzdan istediğiniz zaman bilgisayarınıza Uzaktan Masaüstü uygulaması ve belirlediğiniz pin kodu ile istediğiniz zaman erişebilir, sadece tarayıcıyı değil bütün bilgisayarı bu uygulama üzerinden yönetebilirsiniz.

Not: Eklenti ve uygulama doğrudan Google tarafından üretildiğinden dolayı herhangi bir güvenlik sorunu ile karşılaşmanız söz konusu değildir.

Uzaktan Masaüstü Chrome Tarayıcı Eklentisi https://chrome.google.com/remotedesktop

Play Store Uzaktan Masaüstü Uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.chromeremotedesktop&hl=en

iTunes Uzaktan Masaüstü Uygulaması: https://itunes.apple.com/us/app/chrome-remote-desktop/id944025852?mt=8

 

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir