Sosyal Medyada yaptığınız gönderiler Twitch’e etki edecek

0
126

Oyun yayınları yapılan bir platform olan Twitch, uzun süredir taciz olaylarına karşı belli bir tavır koymaktadır. Şirket hem yayın yapanları hem de izleyicileri korumak adına AutoMod ve buna benzer belirli kullanmaktadır. Ancak yapılan açıklamalara göre Twitch yetkilileri bu kuralları daha da geliştirecek. Yapacakları değişikleri blog yazısı ile kullanıcıları ile paylaşan Twitch yazmış olduğu yazı da platform üzerinde yapılan eylemler üzerinden denetleme kararı aldıklarını, Twitch üzerinde birine nefret ya da taciz eylemli sözler kullanan kişileri bulacaklarını ve bu kişileri politikaları ihlal ettiğinden dolayı cezalandıracaklarını açıkladı.

Başka şekilde açıklayacak olursak bir yayıncı Youtube, Twitter gibi benzer yerlerde yaptığı nefret ve taciz içerikli paylaşımları sebebiyle Twitch üzerinden yasaklanacak. Şirketin almış olduğu bu karar internet üzerinde oldukça nadir yaşan durumlardan bir tanesi. Bunun yanı sıra bu karar yayıncıların sürekli internet üzerinde inceleneceği anlamına gelmiyor. Biri hakkında rapor yapıldığında diğer kullanıcılar başka sosyal medya üzerinde yapılan nefret, taciz içerikli gönderileri de kullanabilecek.

Ayrıca bu gibi kararların gelmesi ve internet üzerinde sosyal medya kullanan kişilerin yapmış olduğu gönderilerde agresif mesajlar, nefret ve taciz içerikli gönderiler ya da yorumlar yapmalarına engel olabilir. Twitch’in bu kararı ile yürüteceği bu politikayı diğer sosyal ağ platformlarının da kullanması ve bu gibi kuralları genişlettirmesi , yapılan kötü içerikli yorumların temizlenmesine yardımcı olacaktır.

TagsTwitch

Leave a reply