Menu

Cübbeli Ahmet Hoca Bitcoin hakkında açıklama yaptı

5 sene ago 0

Son zamanlarının en çok konuşulan para birimi olan Bitcoin ile alakalı Ahmet Mahmut Ünlü halk arasında bilinen ismi ile bilinen Cübbeli Ahmet Hoca bazı açıklamalarda bulundu. Cübbeli Ahmet Hoca yaptığı açıklamada Bitcoin’in Yahudi oyunu olduğunu söyledi.

İsmailağa Cemaatinden olan ve önceden de uzay gibi konular hakkında açıklamaları ile teknoloji gündemine gelen Cübbeli Ahmet Hoca şimdi de Bitcoin için bazı açıklamalar yaptı. Fiili bir emek gerekmeden yapılan bitcoin üretimi konusunda hem din adamları hem de iktisatçılar çeşitli açıklamalar yapmaktadırlar. Din adamları Bitcoin’i caiz olup olmadığı konusunda yorumlarken, iktisatçılar ise balon olup olmadığı konusunda yorumlamaktadır. Bitcoin hakkında diyanette bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Cübbeli Ahmet Hoca cemaati ile gerçekleştirdiği bir sohbetinde gelen Bitcoin sorusuna cevap verdi. Bitcon’in Yahudi oyunu olduğunu ifade eden Hoca, Bitcoin geçersiz sayıldığında ortada kalırsınız öylece diye uyardı. Konu ile açıklamalarına devam eden Cübbeli Ahmet Hoca, ocak ayında 10 dolara almışlar, şimdi 1 milyon dolara yükselmiş, ne olduğunu anlamadık ki caiz olduğunu bilelim ifadelerini kullandı.

Bitcoin’in ne olduğunu anlamadıklarını ve elle tutulan bir şey olmadığını, hayali ihracattan başka bir şey olmadığını söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, “Yahudi, paraları önce milletten topluyor sonra hükümsüzdür diyecek, bunun için eline almış olduğun senindir, ele alınmayan para olmaz, Yahudiler nasıl planlar düzenliyor görüyor musunuz?” şeklinde konuşmasına devam etti.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir