Renault, Stockholm’de ilk elektrikli araba mağazasını açtı

0
152

Bugün Renault, ilk özel elektrikli araç deposunun kurdelesini kesiyor. Stokholm’teki yeni bir “kavramsal mağaza“, üreticinin elektrikli otomobil portföyünü sergilemek üzere tasarlandı.

Açılacak bu yeni mağaza, başkentin eteklerinde İsveç’in en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Täby Centrum’da yer alacak.

Bilindiği gibi İsveç, yakıtlı araçların yasaklanmasını isteyen ilk ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle Stokholm’deki gaz salınım oranından rahatsız olan kent vatandaşları durumu belediyeye oldukça fazla bir taleple istiyor. Ülkenin tamamı olmasa da büyük bir kısmı yakın bir gelecekte yakıtsız araç şehrine dönebilir.

Renault yetkililerin ülke yöneticilerinin önümüzdeki yıllarda alması muhtemel kararın öncesi bu uygulamayı hayata geçirmiş olması olası seçenekler arasında yer alıyor. Kent vatandaşları da bu durumdan oldukça memnun görünüyor.

Buna ek olarak, Renault elektrikli araçların yanında ilgili şarj altyapısı, sübvansiyonlar ve hizmetleri hakkında detaylı bilgi verecek. Müşteriler yerinde elektrikli arabalar test etme imkanı na sahip olacaklar.

Mağaza, müşterilerin ihtiyaçlarına uygun bir model seçmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış elektrikli araçlar için de bir dijital “yapılandırıcı” sahibi olacak.

Yeni mağaza, EPS’deki müşterilerin artan ilgisine yanıt veriyor. “Biz müşterilerinin beklentilerine cevap, yeni kentsel dağıtım kanalları keşfetmek ve müşterileri için daha iyi bir deneyim sağlamak için dijital araçları kullanmak istiyoruz.” diyor şirketin dağıtım ağının geliştirilmesi müdürü Zakaria Zegarra.

Şirketten üst düzey bir yetkili ayrıca diğer Avrupa şehirlerinde de benzer mağazaları açmaya hazırlandığını aktarıyor.

Leave a reply