Microsoft, Xbox uygulaması için Android ve iOS’ta parti sohbeti başlattı

0
118

Oyun sektöründeki hızlı değişimler, bir dizi rekabeti de beraberinde getirdi. Piyasanın en önemli öncülleri birbiri ile olan rekabetini tatlı sert bir biçimde yürütmeye çalışıyor. Son örneğini ise xBox, Android ve iOS kendi aralarında görüldü.

Özelliğini beta uygulamalarıyla test ettikten sonra Microsoft bugün, ortak Android ve iOS Xbox mobil uygulamalarıyla parti sohbetlerini gerçekleştirdi . Özellik, Xbox Live kullanıcılarının evden dışarıdıklarında ve konsoldan uzakta oldukları zaman sesli ve yazılı olarak oyun arkadaşlarıyla iletişim kurmalarına olanak tanır. Topluluktaki parti sohbetlerini daha da arttırıyor ve Tom Warren’in Microsoft’un bu konuyu ilk kez duyurduğunda belirttiği gibi Discord gibi bir şeyle daha fazlasını getiriyor.

Ayrıca, eğer herhangi bir sebepten dolayı çok oyunculu oturumlarda bir kulaklık takımı gibi hissetmiyorsanız da bir seçenek. Kanalda yanınızda oturan bir telefonla PUBG oyunu gibi ekip arkadaşlarınızla iletişim kurmaya çalışırsanız, ses kalitesi ne olacak diye konuşamam. Muhtemelen harika da değildir! Ama yapabileceğin bir şey bu.

Önemli olan oyunda ne olursa olsun oyunda bir mikrofon kullanmak en önemli ayrıcalıklardan biridir. Ya da en azından nereye gittiğinizi işaretlemeniz sizin faydanıza olacak bir gelişme olur.

Sizin oyun sektörü ve bu gelişmeler hakkında düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorum kutucuklarından bize görüşleriniz gönderebilir, yorum yazanlarla bu gelişmeleri tartışabilir ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizle bunu paylaşmaktan çekinmeyin.

Leave a reply