Menu

PS4 Pro, 1080p ekran sahiplerine daha yüksek kalite sunacak

5 sene ago 0

Dünya’nın en büyük oyun konsolu üreticilerinden biri olan Sony, Playstation 4 Pro versiyonunu yakında 5.5 sürümüne yükseltecek. Bu sürümün kullanıcılar açısından önemi ise büyük ekran görüntülerinin daha iyi bir deneyim sunacağıdır. Alınan brifinge göre 1080p ekran çözünürlüklü ekran sahiplerine  bu yeni sürüm daha yüksek bir kalitede deneyim sunacak.

Bu sürümle gelen yeni bir özellik, ekran kenarlarının çok daha hassas ve etkili bir şekilde yumuşatılmasını sağlıyor. Her Sony Playstation 4 Pro kullanıcısı bu işlemi manuel olarak etkinleştirebilir. Şu an için şirkete pek çok olumlu geri dönüş olduğu öğrenildi.

Yapılan bu işleme, Supersample Anti Aliasing tanımlaması yapılmış. Kullanıcıların aşırı yüksek güç konsolu daha yüksek resim kalitesi veya kenarlık yumuşatması iyi ayarlanmış 1080p çözünürlüğe indirgeniyor. Bu sayede oyun konsolunu kullanan kullanıcı 4k çözünürlükle bir oyun deneyimi yaşıyor.

[irp posts=”3137″ name=”Sony Aibo, 2017 güncellemesiyle geri dönüyor”]

Bu işlemi ekran çözünürlüğü yüksek olan kullanıcıların edindiğini tekrar hatırlamak gerekir. Basit bir  işlem olsa da küçük boyut ekran çözünürlüğü olan pek çok kullanıcı da bu özellikten yararlanamıyor.  Bunda oyunların kalitesi de ekleniyor. Her oyun için yüksek çözünürlükten bahsetmek olanaksız. Şu an en bilinen oyunlar Assassin’s Creed: The Ezio Collectşon ve The Last of Renastered gibi oyunlar dikkat çekiyor.  Call of Duty gibi oyunlar da eklenen diğer oyunlar.

РlауЅtаtіоn 4 Рrо için yapılacak olan bu güncellemenin daha fazla  ayrıntısı bilinmiyor. Geliştiriciler için mi yoksa diğer kullanıcılar için de mi verilir henüz netlik kazanmış değil.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir