Pokemon Go Ustası Olmak

Total
0
Shares

Dünyayı kasıp kavuran yeni mobil oyun Pokemon Go, artan oyuncu kitlesi ile yeni furya başlattı. Oyuncular, oyunda en iyi olabilmek için birbirleri ile yarışıyor. Peki bu oyunda en iyi olabilmenin püf noktası nedir?

Pokemon Go uygulaması için hemen hemen herkes adeta çıldırıyor. Büyük bir ilgiyle karşılaşan uygulama ile, sokaklarda dolaşarak pokemon avlayabilir ve gerçek anlamda bir pokemon ustası olabiliyorsunuz.

Pokemon Ustası olmak ve rakiplerinizden bir adım önde olmak istiyorsanız, ne yapmanız gerektiğini anlattığımız bu makale tam da size göre…

Oyuna Pikachu ile başlamak

Oyuna ilk başladığınızda bildiğiniz gibi size 3 tane başlangıç pokemonu sunuluyor. Oyuna pikachu ile başlamak istiyorsanız, bu pokemonlardan herhangi birini seçmeden oyuna devam etmeniz gerekiyor. Çünkü oyunseverlerin çoğu oyuna Pokemon seçmeden devam ettiklerinde dolaşırken karşılarına Pikachu‘nun çıktığını belirtiyor.

http://morfikirler.com/wp-content/uploads/2016/07/pokemon1.jpg

[appbox com.nianticlabs.pokemongo googleplay ]

Deneyim puanını artırmak için topu döndürün

Karşılaştığınız bir pokemonu yakalamanız çok kolaydır. Fakat pokemonu yakalamaya çalışırken kullandığınız poke topunu fırlatmadan önce döndürürseniz deneyim puanınız hızlı bir şekilde yükseliyor.

pokemon2

Pokemonları kendinize doğru çekin

Pokemon Go’da oldukça fazla değerli eşya bulunmakta. Ancak bu değerli eşyalardan işinize en çok yarayacak olan incense eşyasınız kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu eşyayı kullandığınızda çevrenizde bulunan pokemonları 30 dakika süresince kendinize doğru çekiyorsunuz. Bir anda etrafınız pokemonla dolup taşmıyor ancak hiç yoktan iyidir denilebilir. Bunun yanında eşyanın zamanlayıcısı olduğundan, oyun kapatılsa bile eşya çalışmaya devam ediyor ve 30 dakika sonunda yok oluyor. Bu nedenle 30 dakikalık bir oyun süresini ayarladıktan sonra eşyayı kullanmanızda fayda var.

Ayak izlerine dikkat edin

Nearby (yakındaki pokemonlar) tuşuna başmanız halinde , yakınınızda bulunan pokemonları görebiliyorsunuz.

pokemon4

Gördüğünüz Pokemonların aşağı kısımlarında 1, 2 ve 3 lü şekilde ayak izleri göreceksiniz. Bu ayak izleri pokemonun size olan uzaklığını ifade etmektedir. 1 ayak izi 10-20 metre, 2 ayak izi 20-50 metre, 3 ayak izi ise 50-100 metre uzaklık anlamına gelmektedir.

Top üzerindeki çemberler ne anlama geliyor?

Birçok pokemon go oyuncusu, bir pokemon gördüğünde poke topunu rastgele fırlatıyor. Aslında oyunda bu işin bir mantığı vardır. Poke topunu pokemona doğru fırlatırken pokemon üzerinde bir çember simgesi çıkıyor.

pokemon5

Oluşan bu çemberlerin en dar olduğu anı yakalayıp atmanız sizin yararınıza olacaktır. Topu dar bir çembere atmak muhtemelen zordur fakat pokemonun kaçma ihtimalini düşürdüğü gibi rahat bir şekilde yakalamanızı sağlıyor.

Çılgınca indirilip oynanan Pokemon Go oyun Mobil platformlarda yer alıyor.Türkiye’de Google Play ve iTunes‘da yayınlanmayan oyunu Ülkemizde oynamak ise mümkün.Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfadaki önerileri dikkate alarak verilen linklerden oyunu indirmek olacaktır. Pokemon Go’da başarılar diliyoruz.

POKEMON GO UYGULAMASI İNDİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Android Telefonda Silinen Rehberi Geri Getirme

Android Telefonda Silinen Rehberi Geri Getirme Yolları Android işletim sistemine yeni geçen ve sistemi tam olarak bilmeyenlerin bu sisteme yeni geçişlerinde yaşadıkları en büyük sorunlarından biri “telefon rehberim silindi nasıl…

Whatsapp “Son Görülme” Kapatma

Whatsapp uygulaması çıktı çıkalı çok kere güncelleme getirdi. Bunların en sıkıntılı olanı ise “Son Görülme”nin getirilmesiyle oldu. Çok kere tartışmalara neden olmuş, hatta ilişkilerin dahi sorgulanmasna neden  olmuş bir güncelleme…
3G'li Görüşme Nasıl Yapılır

Android Telefonlarda 3G Görüşme Nasıl Yapılır?

3G Görüşme Nasıl Yapılır? Android telefonlarda alırken dikkat edilmesi gereken telefonun gerçekten 3G’yi destekleyip desteklemediğidir. Alacağınız telefonun web sitesinde 3G desteği var  deniliyor, ancak GSM operatörlerini aradığınızda telefonunuzun 3G’yi desteklemediği…

Android Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Android telefonlara sahip milyonlarca kişinin arasında olup silinen fotoğrafları geri getirmeye çalışmayan yoktur herhalde. Normal bir şekilde seçip silinen fotoğrafları geri getirmek oldukça basittir. Tabii daha farklı yolları da vardır…

Google Play’de Desteklemeyen Uygulamaları Yüklemek

Eski sürüm bir telefon kullanıyorsanız Google Play’de sık sık karşılaşacağınız bir uyarıdır “Bu öğe cihazınızla uyumlu değil” uyarısı. Bu biraz uygulama yapımcısından biraz da sürümden kaynaklı bir hata veya uyarı.…