Menu

Android Oreo Yayınlandı!

6 sene ago 0

Merakla beklenen Android güncellemesi geldi. Android Oreo, aylarca ortaya çıkan haberler, betalar ve ön izlemelerin ardından  resmi olarak Google tarafından sevenlerine tanıtıldı.

Ne gibi yenilikler bekliyor?

Google tarafından ilk olarak Google Pixel ve Nexus cihazlar için dağıtımına başlanan işletim sisteminde öne çıkan ilk özelliği stabil çalışması ve daha güvenli bir işletim sistemi olması.

Uygulama Rozeti!

Android Oreo ile yeni gelen özelliklerden birisi de Apple tarafından kullanılan ve birçok teknoloji sever tarafından oldukça beğenilen 3D Touch benzeri Uygulama Rozeti özelliğidir. Uygulama simgelerinin üzerine basılı tutarak o uygulama hakkında son gelen bildirimlere ve uygulamalara göre değişecek birtakım özelliklere kullanıcılar ulaşabilecek.

Oreo ile Yeni Emojiler!

Android O ile gelen yeni 60 farklı emoji ile duygularınızı bambaşka şekillerde ifade edebileceksiniz. Bu özellik diğer sosyal medya sitelerinde de konuşuluyor.

Picture-in-picture Özelliği!

Android Oreo ile gelen bir yeni özellik de masaüstünde kullandığımız kolay pencere açılım özelliğine benzer bir pencere açılmasının telefonlara gelmiş olması. Picure-in-picture denilen bu özellikle bir ekranda birden fazla işlemi aynı anda yapabileceksiniz.

Gelişmiş Kontrol Paneli

Özellikle son Android sürümlerinde de üzerine düşülen bir özellik de daha fazla kontrol edilebilir bir Ayarlar paneli. Android Oreo ile bu panele oldukça farklı ve geniş yetkili bir panel tasarlandı. Gelişmiş bildirim paneli sayesinde kişiselliğin zirve yaptığı Android’de bu daha da artmışa benziyor.

Android O güncellemesini alacak cihazlar hangileri?

Android Oreo alacak cihazları şu şekilde sıralayabiliriz. Samsung‘un 2017 yılında çıkarmış olduğu tüm Galaxy cihazlar, Google PixelGoogle Pixel XLGoogle Pixel CNexus 5XNexus 6PNexus PlayerSony Xperia XXperia XZXperia XA1HTC U11OnePlus 3, One Plus 3TOnePlus 5Nokia 3Nokia 5Nokia 6 ve Nokia 8, Android Oreo güncellemesini kesin alacak cihazlardır.

Tanıtım videosu:

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir