Menu

Android Mesajlar İnternet üzerinden SMS’i destekleyecek

5 sene ago 0

Android Mesajlar’ın gelecekteki sürümleri, kablosuz Wi-Fi şebekeleri yoluyla SMS göndermeyi destekleyecek.

Android Mesajlar geliştiricileri, Internet üzerinden SMS mesajları gönderme olanağı sunacak olan uygulamanın en büyük güncellemesini yakın bir tarihte kullanıcılara göndermeye hazırlanıyor.

Varsayılan olarak, Android Mesajlar, Android cihazlarda SMS almak ve göndermek için kullanılıyor.Akıllı telefonlardaki bu işlev şu anda sadece mobil şebekelerde desteklenmektedir.

Ancak uygulamanın APK kodu, gelecekteki sürümlerin kablosuz Wi-Fi şebekeleri üzerinden SMS göndermeyi destekleyeceği anlamına gelen RCS teknolojisi içeriyor. Uygulamanın güzel tarafı ise internet mevcut değilse mobil bağlantı kullanılacak şekilde hazırlanıyor. Geliştirmelerin son düzenlemelerinin yapıldığı öğrenildi.

Android Mesajlar, masaüstü bilgisayardaki tarayıcı aracılığıyla SMS gönderme yeteneğinden bahsediyor. Buna ek olarak, Android Mesajlar’ın gelecekteki sürümlerinde yüksek kaliteli resimleri paylaşma özelliği ve karşıdaki muhatabın yazdığı bir gösterge (muhtemelen yeşil bir tik olabilir) yer alacaktır.

Şimdiye kadar beklenen Android Mesajlar güncellemesi ne zaman çıkacağına dair hiçbir netlik kazanmış değil. Internet üzerinden SMS ile çalışabilme özelliği iMessage’de iPhone ve Mac bilgisayarlar için uzunca bir süredir uygulamada bulunuyor.

Android geliştirmeleri, artan mobil cihaz talepleriyle birlikte son yıllarda oldukça hızlanmış durumda. Çin gibi Asya pazarının da genişlemesiyle birlikte, Android sürümlerinde olan yazılım geliştirmeleri artık bir gereklilik halini almış durumda. Bu da talebin karşılanmasını gerekli kılmakta. Bu tip güncellemelerin artacağı ön görülüyor.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir