Android Mesajlar İnternet üzerinden SMS’i destekleyecek

Total
0
Shares

Android Mesajlar’ın gelecekteki sürümleri, kablosuz Wi-Fi şebekeleri yoluyla SMS göndermeyi destekleyecek.

Android Mesajlar geliştiricileri, Internet üzerinden SMS mesajları gönderme olanağı sunacak olan uygulamanın en büyük güncellemesini yakın bir tarihte kullanıcılara göndermeye hazırlanıyor.

Varsayılan olarak, Android Mesajlar, Android cihazlarda SMS almak ve göndermek için kullanılıyor.Akıllı telefonlardaki bu işlev şu anda sadece mobil şebekelerde desteklenmektedir.

Ancak uygulamanın APK kodu, gelecekteki sürümlerin kablosuz Wi-Fi şebekeleri üzerinden SMS göndermeyi destekleyeceği anlamına gelen RCS teknolojisi içeriyor. Uygulamanın güzel tarafı ise internet mevcut değilse mobil bağlantı kullanılacak şekilde hazırlanıyor. Geliştirmelerin son düzenlemelerinin yapıldığı öğrenildi.

Android Mesajlar, masaüstü bilgisayardaki tarayıcı aracılığıyla SMS gönderme yeteneğinden bahsediyor. Buna ek olarak, Android Mesajlar’ın gelecekteki sürümlerinde yüksek kaliteli resimleri paylaşma özelliği ve karşıdaki muhatabın yazdığı bir gösterge (muhtemelen yeşil bir tik olabilir) yer alacaktır.

Şimdiye kadar beklenen Android Mesajlar güncellemesi ne zaman çıkacağına dair hiçbir netlik kazanmış değil. Internet üzerinden SMS ile çalışabilme özelliği iMessage’de iPhone ve Mac bilgisayarlar için uzunca bir süredir uygulamada bulunuyor.

Android geliştirmeleri, artan mobil cihaz talepleriyle birlikte son yıllarda oldukça hızlanmış durumda. Çin gibi Asya pazarının da genişlemesiyle birlikte, Android sürümlerinde olan yazılım geliştirmeleri artık bir gereklilik halini almış durumda. Bu da talebin karşılanmasını gerekli kılmakta. Bu tip güncellemelerin artacağı ön görülüyor.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Telefonlara İMEİ Atma Programı [Resimli Anlatım]

Sahip olduğunuz telefonun imei atma numarasını başkaları ele geçirdi ve kendi amacı için kullandı mı? Şimdi vereceğimiz programla bu soruna kökten çözüm getireceğiz. Bu sayede telefonunuz artık kullanıma hazır hale…

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir?

Samsung Galaxy Ses Nasıl Yükseltilir? Samsung Galaxy ses nasıl yükseltilir rehberi ile düşük tonda çıkan sesi yükseltebilir ve güzel bir müzik deneyimi sağlayabilirsiniz. Samsung Ses Yükseltme (Samsung Ses Yükseltme Kodları) *#8999*8378#…

WhatsApp Duvar Kağıtları

WhatsApp duvar kağıtları, WhatsApp wallpaper, WhatsApp arkaplan en çok aranan kelimeler olarak dikkat çekiyor. Şu an da bilindiği gibi WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması olarak adından sıkça…

Google, AR uygulamalarını 2018’de yayınlayacak

Artırılmış gerçeklik uygulamaları ve oyunları 2018 yılının sonuna kadar “yüz milyonlarca” Android akıllı telefonda satışa sunulacak. Google’ın VR birimi Amit Singh’in öncülüğündeki arama devi AR hırslarından söz eden işletme ve…