Masaüstü bilgisayarlar için ilk AMD Ryzen APU’lar çıktı

Total
0
Shares

AMD, dünyadaki en güçlü grafikli masaüstü işlemcilerini tanıttı. HD oyun sınıfı “oyun konsolu” teklif ve ayrık grafik çözümleri ile rekabet edecek entegre Radeon Vega grafik alt sistemi ile cips Ryzen APU olan şirket söyledi.

Mevcut Bugün işlemciler 2400g ve 2200G 3 Ryzen $ 169 ve $ 99 (ABD’de perakende fiyatı) fiyatlarının tek bir çip üzerinde Radeon Vega mimarisi ile yeni Zen CPU çekirdeklerinin 4 birleştirmek 5 Ryzen için oldukça iyi bir seçenek.

AMD’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı Jim Anderson, “Birlikte yüksek performanslı CPU ve GPU mimarileri getirerek, bu yeni kategori Ryzen masaüstü işlemcili bilgisayar ortamlarında çeşitli ve sorunsuz çalışmasını sağlamaya yönelik ve gerçek 1080p HD oyun ve e-spor ekranlarına destek sunabilmektedir,” açıklamasında bulundu.

Masaüstü Ryzen APU’nun hızı, geliştirilmiş AMD SenseMI teknolojisinin performansını daha da artırıyor. Yeni işlemciler, daha yüksek frekansların oyunlarda ve diğer uygulamalarda oynatılmasına izin veren çok çekirdekli bir performans algoritması olan Precision Boost 2’yi de destekliyor. Ek olarak, dahili grafikleri ile yeni yongalar düzgün oyun için Radeon FreeSync teknolojisi ile uyumludur.

İşlemci Ryzen 5 2400g (199 $ değerinde), Intel, Core i5-8400 kombinasyonunun eşit performans ve AMD tarafından belirtildiği gibi (89 $ maliyeti) belirli kart Nvidia GeForce GT 1030, içeriyor. Şirket ayrıca overclock sırasında çip, Intel, Core i5-8400 ve% 39 daha yüksek grafik performansı %21 daha yüksek sistem performansı kadar, Intel, Core i5-8400 entegre grafik kadar 156 oranında daha yüksek grafik performansına sahip olduğunu iddia ediyor.

AMD’nin uzun vadeli platform istikrarına olan bağlılığının bir onayı olarak, Ryzen APU’ları masaüstü bilgisayarlar için önceki Ryzen işlemcisi ile aynı Soket AM4 altyapısını destekliyor. Sonuç olarak, yeni işlemciler, yalnızca BIOS güncellemesini gerektiren 120’nin üzerinde ana kartın mevcut AM4 ekosistemiyle uyumlu şekilde piyasada olacak.

AMD Ryzen masaüstü işlemcilerinde olduğu gibi yeni Ryzen APU’lar da AMD Ryzen Master overclock yazılımı ile CPU, DRAM ve GPU performansını ayarlamak için kilidi açık olacak.

Dahili Radeon Vega masaüstü PC grafiklerine sahip Ryzen işlemcileri bugün AMD’nin küresel perakende zincirleri ve ortakları aracılığıyla edinilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Madencilik için en iyi dizüstü bilgisayarlar 2018

Kripto para birimleri üretimi için en iyi dizüstü bilgisayarlar konusunu sizler için hazırladık… Kripto para birimleri için başarılı bir şekilde madencilik yapmak için büyük bir madencilik bilgisayarına ihtiyacınız olduğunu kim…

Yeni Nesil Bilgisayar İşlemcileri Geliyor

Bilgisayarlar için işlemcilerin önemi oldukça büyük. Zira bu hem hız konusunda, hem de pratik kullanım konusunda bizler için ciddi bir yenilik ve pratik çözüm sunuyor. Peki ama nedir bu yeni…

Intel VR Projesinden Vazgeçti

Intel, bu yıl Proje Alloy VR kulaklık teknolojisini hiç yayınlamayacak. Teknoloji devi, ortak şirketlere kendi bağımsız VR cihazları için açık referans tasarımı sağlamayı amaçlayan girişimi resmen öldürdü. Intel’in platformu bu yıl başlatması gerekiyordu, ancak RoadtoVR’ye göre, bu…

Apple’ın Eski Grafik İşlemcisi Üreticisi 550 Milyon Euro’ya Satıldı

Akıllı telefonlar için grafik işlemleri tasarlayan İngiltere teknoloji firması Imagination, Çin destekli bir yatırım şirketi tarafından 550 milyon £ karşılığında satın alındı. En büyük müşterisi olan Apple, ürünlerini kullanmayı bırakacağını söyleyince Haziran ayından…