Menu

Intel VR Projesinden Vazgeçti

6 sene ago 0

Intel, bu yıl Proje Alloy VR kulaklık teknolojisini hiç yayınlamayacak. Teknoloji devi, ortak şirketlere kendi bağımsız VR cihazları için açık referans tasarımı sağlamayı amaçlayan girişimi resmen öldürdü. Intel’in platformu bu yıl başlatması gerekiyordu, ancak RoadtoVR’ye göre, bu yaz projeyi ortakların ilgi göstermemesi nedeniyle rafa kaldırmaya karar verdi.

Şirket ilgi eksikliği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi ancak bunun nedeni Asus, Acer ve Dell gibi üreticilerin kaynaklarını Microsoft Karma Gerçeklik kulaklık seti üzerine odaklamayı tercih etmesiydi. Intel’in Sanal Gerçeklik Mükemmellik Merkezi Direktörü Kim Pallister, PC World ile yaptığı röportajında ​​başka bir olası nedeni de açıkladı. Şirket, bağımsız bir kulaklığın “optimum form faktörü olmadığı” ve PC ile çalışan cihazların performansıyla rekabet edemediğini fark etti.

Intel, Project Alloy ismii verdiği proje ile ilerlemek yerine kablosuz PC ile çalışan VR kulaklık setlerini etkinleştirmek için bir WiGig bağlantısı geliştirmeye ve diğer VR ile ilgili teknolojileri üretmeye odaklanacak. Yöetinnin RoadtoVR yaptığı açıklamada:

“Intel, Project Alloy referans tasarımını sonlandırma kararı verdi ancak yeni nesil AR / VR deneyimlerini güçlendirecek teknolojilerin geliştirilmesine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Görsel işleme için Movidius, Intel RealSense, derinlik algılama ve altı serbestlik dereceli (6DoF) çözümler ve Intel WiGig, Thunderbolt ve Intel Optane gibi diğer etkinleştirici teknolojileri destekleyen tüm bu Intel teknolojisi çözümleri, sağlam bir yazılım portföyü tarafından destekleniyor. Intel ve endüstri için büyük bir konsept ispatı olarak hizmet ederek, yüksek performanslı, sürükleyici ve bağlı olmayan VR deneyiminde neyin mümkün olduğunu göstereceğiz. Proje Alloy sayesinden öğrendiklerimizi gelecekteki çabaların temelini oluşturuyor olacak.”

Şirket yakın zamanda VR içeriğine odaklanacak. NBA için 360 derecelik video tekrarlarını oluşturmak için bilinen Replay Technologies’i üzerine çalışmaları sürüyor.

Leave a Reply

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir