instagram arama geçmişi

Instagram Arama Geçmişi Silme

Total
1
Shares

Instagram arama geçmişi silme kullanıcıların en çok arama yaptığı konuların başında geliyor. Fotoğraf paylaşımından, haberleşmeye kadar bir çok imkan tanıyan uygulamada geride bırakmak istemeyeceğiniz izler olabilir. Arama bölümünden yaptığınız aramalar otomatik olarak sıralamanın yanında görülüyor. Anahtar kelimeler ile de arama yapma imkanı sağlayan uygulamada bu izin kalmamasını isteyebilirsiniz. Ancak Instagram arama geçmişini silme büyük bir sıkıntı olarak görülüyor. Çünkü arama geçmişi silinmeyerek aynı sekmede duruyor ve bu da diğer aramalarda sıkıntı oluşturuyor.

Instagramda harf arama geçmişi büyük problem olarak görülüyor. Gönderilen son sürümü ile birlikte Instagram bu sorunu çözdü. Kullanıcılar bu durumdan eski sürümü silerek veya güncelleyerek kurtulabilir. Kullanıcılar ise en çok Instagram arama geçmişi nasıl silinir sorusunun cevabını arıyor. Silme yöntemlerinin başında, Instagramı kaldırarak, yani dosya klasörünü (com.instagram.android klasörü) silmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra Instagramı tekrar yükleyerek sorunu kökünden çözmüş oluyorsunuz. Bu işlem biraz teknik bilgi gerektirse de oldukça basittir.

Instagram Arama Geçmişi Silme

Bazı kullanıcılar ise instagram hesaplarını silip yeniden uygulamayı yüklemekten çekiniyorlar. Kullanıcı bilgisini hatırlayamadığından veya birden çok kullanıcı hesabını Instagram‘a eklediğinden bu yol başvurmak istemeyebilir. Bu nedenle daha basit ve kullanışlı bir çözüm arıyorlar.

daha kolay bir çözüm arıyorlar. bu yüzden, internetteki instagram adı ile yapılan aramaların ikinci sırasında ise, İnstagram arama geçmişi nereden silinir?sorusu geliyor. Bunun da çözümü geçici olmakla beraber oldukça basit; öncelikle profil sekmesi açılıyor, ayarlar bölümünden uygulama ayarlarına giriliyor, hesap sekmesinin altındaki arama geçmişine girilerek, arama geçmişini temizle ibaresi tıklanıyor ve temizlik tamamlanıyor.

Instagram Arama Geçmişinden Silmeden Kurtulma

İnstagram kullanıcılarının bazıları da, arama geçmişini silmeden, daha sonra istediklerine tekrar bakabilmek için, Instagram arama geçmişini kapatma yolu olup olmadığını merak ediyorlar. Arama geçmişini komple kapatma yolu bulunmuyor fakat, arama yapılıp bittikten sonra, arama sonucu üzerine gelerek basılı tutuluyor ve telefonda aranılan şahsın ismi geçerek, örneğin A şahsının öğesini gizle? Sorusu çıkıyor, gizle sekmesine basıldığında ise bu arama bir daha geçmişte gözükmüyor.

Instagram Arama Geçmişi Silindikten Sonra Neler Silinemez?

Instagramda arama geçmişi silindikten sonra sadece önerilenler dosyası kalıyor ve bu silinemiyor, çünkü arama geçmişi temizliğinden sonra da, daha sonra yapılacak aramalar esnasında önerilerde bulunmak için önceki aramalarla ilgi yorum ve beğeni gibi konu başlıklarından veri toplanmasına devam edilmektedir. Bu önerilenler dosyasında ise; takip edilen konular, fotoğraflar ve hashtag’ler gibi bir çok başlığı barındırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Instagram sözleri

Etkileyici Instagram sözleri ve Instagram durumları

Hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram sözleri ile de hayatımızda vazgeçilmez hale geldi. Instagram mesaj göndermenin de etkili olduğu bir mecra haline ve etkileyici Instagram sözleri göndermek günlük rutine dönüştü.…

Etkileyici WhatsApp Durum Sözleri!

WhatsApp hayatımıza girdiğinden beri aramalarımız dahi değişti. Bunların en basiti WhatsApp grup adları, whatsapp durum sözleri, WhatsApp komik grup isimleri vs diyebiliriz. Bunların etkileyici olması size karşı daha düzeyli muhabbetler…

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri

Facebook Hesabı Silme 2018 – Kalıcı Silme Yöntemleri Facebook hesabımızı bazı nedenlerden dolayı silmemiz gerekebilir, ancak bunun için doğrudan bir seçenek olmadığı için yapamayız. Bu yazıda, Facebook hesabı silme yöntemlerini öğreteceğiz.  Facebook…